Cellpro Revolectrix 10S – za 189,95USD

Když jsem tu přesně před měsícem psal o připravované novince Cellpro 10S od FMA, tipnul jsem si, že by se koncová cena této nabíječky mohla pohybovat v rozmezí 170-190USD a příliš jsem se nespletl. Minulý týden chlapíci z FMA oznámili, že Cellpro 10S bude v prodeji za 189,95 a rovněž odhalili konečnou podobu nabíječky.

Navíc již dříve zveřejněné informace byly doplněny o další technické detaily, rozměry a váhu. Cellpro Revolectrix 10S, tak se tato vcelku zajímavá nabíječka nakonec jmenuje, váží necelých 600g při rozměrech 168mm x 87mm x 42mm. Vstupní napětí napájecího zdroje by mělo být v rozmezí 10-16V a pro zajištění maximálního nabíjecího proudu 10A bude zapotřebí 350W zdroje. Pro rychlé automatické nabíjení LiPol baterií jsou k dispozici vylepšené režimy s nabíjecím proudem o velikosti 1.0, 2.0 a 3.0C.

Cellpro10S

S pomocí dodávaného programu (Charge Control Software) lze Cellpro Revolectrix 10S připojit k libovolně silnému zdroji bez nebezpečí jeho zničení. Stačí v programu nastavit maximální proud (v rozmezí 1-25A), který tento zdroj zvládne a nabíječka si poté při nabíjení sama nastaví maximální bezpečný nabíjecí proud. Toto nastavení lze v případě potřeby pomocí jednoduchého postupu resetovat na tovární nastavení (25A) i bez PC. Například pro nabíjení 10A z autobaterie přímo na letišti.

V současné době v FMA přijímají předobjednávky. Uvedení Cellpro Revolectrix 10S na trh je naplánováno na druhou polovinu ledna. Podaří-li se mi od FMA získat uživatelský manuál, přeložím jej do češtiny stejně tak, jak jsem přeložil manuál k Cellpro4S.

Signature

Komentářů k příspěvku „Cellpro Revolectrix 10S – za 189,95USD“: 9


 1. 1 Dalibor

  Čauky Martine..
  Tohle bude zajímavá věc….jsem zvědavý na kolik nakonec vyjde koncová cena a hlavně jak to bude umět nastavit napětí(nebo a to doufám,že ne..zase tupě zvolí menu přez tip baterie)..

 2. 2 PiNa

  Teď koukám, že ke komunikaci s PC potřebuješ ještě jejich nový dvoucestný interface za 20USD. Ten starý, co fungoval s Cellpro4s s Cellpro 10s nefunguje. Kdyby byl v ceně, tak už je to přes 200USD a nevypadalo by to dobře, takhle si ho budeš muset dokoupit. Ach jo, zisk až na prvním místě :-)

 3. 3 gray69

  Cau,
  mám asi jednu z prvních/květen/ a mohu ji jen doporučit je to o značný kus dál než CELLPRO4s/za tu Ti dodatečně děkuji/,trochu komplikovanější propojování balančních zásuvek…mě udivilo,že při programu 1C sype do accu ze začátku klidě 1,5C/bez ohledu na jejich kapacitu/-aktivně pracuje s Ri článků/dle grafů/ a proud dává dle něho,podstatně rychlejší je nabíjení i balancování-to je o třetinu rychlejší než u menšího brášky a packy si zatím jen chrochtají blahem!

 4. 4 PiNa

  Ahoj Radku,

  díky za info. Já mám CellPro4S jenom na lipolky do FunJETa, jiné LiPol-ky ani doma nemám. Na zbytek baterií mám Proform a Temu. Cellpro10S měl na vyzkoušení Dalibor a moc se mu líbil management baterií, kdy i v případě, že na něj pověsíš dva rozdílné a hodně rozjeté packy, tak i potom je v pohodě a rychle dobilo. Mě osobně trošku zklamal nižší reálný nabíjecí výkon. Ale jinak samozřejmě vypadá dobře :-)

  Stačí si přečíst recenze a červíček “Jestli to náhodou taky nepotřebuju, začne hned hlodat :-)”.

  http://www.masportaviator.com/ah.asp?CatID=7&ID=202

  http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=780132

  M.

 5. 5 Dzordzik

  Docela by mě zajímal důvod proč nabíječ neumí alespoň NiCd a NiMh akku. Takhle aby člověk měl doma zase zbytečně2 krabice a tahal je sebou na letiště. Ostatně nejčastěji se asi 2 výstupy používají ne na současné nabíjení 2 packů ale na současné nabíjení RX (tx) a pohonného packu. Nějak mi uniká proč někdo kdo si dal tak záležt na algoritmech nabíjení udělal takovou botu. Nebo mi něco uniká?

 6. 6 PiNa

  Bota to podle mého není. FMA od začátku dělali nabíječky jenom pro LiXX a A123. Nabíječek pro NiCD a NiMH jsou desítky, možná stovky, ale pořádná nabíječka pro LiXX a A123 v době, kdy přišlo CellPro 4S nebyla. Doba pokročila, dva výstupy jsou na dva pohonný články a management baterií funguje téměř dokonale. Však si počkej na recenzi v RC Modelech :-) A navíc NiCD a NiMH se už pomalu nelítají. Dokonce i v TX se to hemží pytlíky.

 7. 7 PT

  Rád bych viděl průběhy napětí a proudu viz http://www.zajic.cz/jaknabiji/jaknabiji.htm
  tohle je uzčitý obrázek, zda nabíječe ač se tváří přívětivě neničí články .
  Všechny testy bez osciloskopu jsou na prd. Multimetry a grafy softu od nabíječů špičky neukážou !!!!

 8. 8 PiNa

  Management nabíjení má FMA jeden z nejlepších. Myslím, že podrobná recenze Cellpro10s vyšla v posledním čísle RCModelů.Po uvedení cellpro4s se na rcgroups objevili jedinci, co jí testovali i na osciloskopu, zcela bez problémů. Dá se očekávat, že Cellpro10s na tom bude stejně. FMA není BELL ;-)

 9. 9 PiNa

  Podrobná recenze v češtině:
  http://www.electro-team.net/CellPro10.htm

Přidat komentář


TOPlist