Počítače s uTorrentem v ohrožení

uTorrentPoužíváte-li ke stahování torrentů klient uTorrent, který patří mezi nejpopulárnější, potom je nejvyšší čas provést jeho aktualizaci na poslední verzi 1.7.6. Ukázalo se totiž, že všechny předchozí verze obsahují kritickou chybu, která v nejhorším případě umožní útočníkovi ovládnout váš počítač.

K tomuto zjištění dospěl 16.1.2008 Luigi Auriemma, který následně kontaktoval společnost Bittorent, Inc a podrobnosti o objevu zveřejnil na svých stránkách. Již druhý den byla k dispozici nová opravená verze 1.7.6. Následoval článek na Torrentfreaku a například What.CD zabanovalo všechny zranitelné verze uTorrent a BitTorrent klientů.

The staff at What.cd highly recommend you immediately update to 1.7.6 if you are using the uTorrent client. There is a bug that will allow a user (or agency) to remotely crash your client. The uTorrent team state the flaw affects all older uTorrent versions 1.6 and 1.7.x. too but have been quick to respond, releasing a new build - uTorrent 1.7.6 (build 7859) which has fixed the issue.

Důvod byl jasný. Neochota uživatelů verzí 1.6.x (poslední verze před tím, než uTorrent koupila firma BitTorrent, Inc.), přejít na novější verzi, z důvodu obav o své soukromí. Poté co počáteční panika opadla, se ukázalo, že verze 1.6.1 tuto chybu neobsahuje, nicméně drtivá většina uživatelů mezitím upgrade provedla.

Opravenou verzi 1.7.6. naleznete zde.

Signature

Komentářů k příspěvku „Počítače s uTorrentem v ohrožení“: 2


  1. 1 KareN

    Sháním pozvánku na what.cd, byl jsem na Oinku jako power user, pomůžete mi?

  2. 2 PiNa

    Pár volných pozvánek sice mám, ale sajta je plná, nové členy nepřijímá.

Přidat komentář


TOPlist