10,000 hitů pokořeno, aneb trocha statistiky

StatsKdyž jsem koncem loňského října spouštěl tyto stránky, stěží by mne napadlo, že za necelého půl roku dosáhne jejich návštěvnost slušných 10,000 hitů. Tento okamžik nastal včera v pozdních večerních hodinách a upřímně se přiznám, že mi udělal velkou radost :-).

Vzhledem k tomu, že se jedná o zcela nekomerční záležitost, která mi občas citelně užírá z koláče volného času, jsem rád, že se vám moje články a fotografie líbí a najdete si čas od času chvilku na návštěvu. Moje radost je o to větší, že ze zmíněných 10,000 hitů jsou již odfiltrováni roboti vyhledávačů, crawlery a další binární havěť a použitá metodika měření za jeden hit považuje libovolný počet přístupů z jedné IP adresy denně.

Graf

Jak je vidět z típnutého grafu, na oněch 10,000 návštěv připadá téměř 27,000 zobrazených stránek a průměrná doba návštěvy jsou necelé tři minuty. K mému potěšení návštěvnost průběžně roste a jenom za posledních 30 dní se uskutečnilo přes 4,200 hitů. Při podrobnějším prozkoumání detailní statistiky, vyjde kromě jiného najevo, že přibližně 90% návštěv je z Čech, 1% ze Slovenska a zbylých 9% jsou návštěvy z 39 různých států. Měřených a sledovaných veličin je ještě celá řada, ale veskrze se jedná o zcela nudné statistické a topologické informace, kterých vás raději ušetřím.

Toliko dnešní lehce euforické i trochu nudné statistické bilancování. Zachovejte mi přízeň a zase se někdy zastavte. Budu se na vás těšit…

Signature

komentář k příspěvku „10,000 hitů pokořeno, aneb trocha statistiky“: 1


  1. 1 Aeskulap

    čekám, že tě za chvíli osloví nějakej model.prodejce s reklamní nabídkou :-) taková návštěvnost už by za to někomu mohla stát!

Přidat komentář


TOPlist