Jeti Duplex 2.4 GHz - instalace TU modulu

Jeti DuplexGraupner MC-12, MC-19, MX-16s, Futaba FX-18 a další. Přestože montáž modulu Jeti Duplex TU do vysílače by měla provádět pouze osoba odborně způsobilá, nejedná se většinou o nic složitého, jak můžete sami vidět v PDF návodech k instalaci, které dnes dávám ke stažení.

Pokud si na montáž ale sami netroufnete, potom můžete využít služeb některého ze servisních středisek, která budou instalaci modulu Duplex TU ve spolupráci s firmou Jeti zajišťovat. Ze zveřejněných postupů je jasné, že tímto upgradem ve většině případů zaniká původní záruka u výrobce vysílače. Tak na to pamatujte. U vysílačů se stářím dva a více roků a u vysílačů dovezených z USA či Asie nás to už naštěstí moc trápit nemusí :-)

Signature

Související články:
Jeti Duplex 2.4 GHz - nový firmware
Jeti Duplex 2.4 GHz - praktické zkušenosti I.
Jeti Duplex 2.4 GHz - praktické zkušenosti II.
Jeti Duplex 2.4 GHz - praktické zkušenosti III.
Jeti Duplex 2.4 GHz - praktické zkušenosti IV.
Video: Test 2.4 GHz RC systémů
XPS: Skočí, nebo neskočí?
2.4 GHz Futaba Fasst systém v tvrdém testu
2.4GHz modulární řešení ano či ne?

Komentářů k příspěvku „Jeti Duplex 2.4 GHz - instalace TU modulu“: 2


 1. 1 Ing. Radomír Štěrba

  Jeti Duplex TU mám nainstalovaný na svém plně osazeném vysílači Futaba FC-16. Modul jsem umístil na vlepené plastové sloupky dovnitř skříně mezi tahové ovládače 5 a 6 kanálu - je tam dost místa. Anténu mám na místě té původní. Vše funguje výborně, bez sebemenších problémů.
  V modelu umisťuji dvě antény přjímače do vlepených tenkostěnných plastových “brček na pití”, aby byl mezi nimi zabezpečen úhel 90 stupňu. Antény jsou volné a v případě havárie modelu se pouze samy vysunou.

  Tip na distanční plastové sloupky (nejen pro modeláře)- v OBI nebo Bauhausu lze zakoupit plastové trubičky o délce 1000 mm různých průměrů. Dovnitř lze lehce vyřezat vnitřní závit nebo vlepit dřík plastového šroubu a tím vyrobit vnější závit …

  S pozdravem Radomír Štěrba, Petřvald u Karviné.

 2. 2 Alex

  Preštudoval som si návod k MC12, ale je to riešenie bez možnosti prepínania späť na 40MHz.
  Neviete akým spôsobom pripojiť univerzalny modul do vysielača MC12 cez prepínač? Mám na mysli prepínanie medzi FM40MHz a 2,4GHz. Aký mám kúpiť prepínač a kam to pripojím?
  Alex

Přidat komentář


TOPlist