i-SOBOT robotem roku 2008

i-SOBOTSice se nejedná o klasický model na dálkové ovládání, o kterých zde celkem pravidelně píšu, ale ve své podstatě je to také model - model robota na dálkové ovládání. A není to model ledajaký, je to model robota roku 2008. Jmenuje se i-SOBOT, stojí 300USD a umí toho opravdu hodně.

Omnibot 17u i-SOBOT, jehož autorem je Takara Tomy, a který je v Guinessově knize rekordů zapsaný jako nejmenší hromadně vyráběný robot svého druhu, byl 18. prosince v Japonsku vyhlášený robotem roku. Ocenění „Robot roku“ se v Japonsku uděluje každoročně a zavedlo jej Ministerstvo ekonomie, obchodu a průmyslu v roce 2006 s cílem oživit vývoj a komerční využití robotů v mnoha průmyslových odvětvích.

i-SOBOT

Soutěžní komise udělila letošní hlavní cenu robotu i-SOBOT především pro jeho vyspělou technologii, vysokou zábavní hodnotu a rozumnou prodejní cenu, která se pohybuje okolo 300USD. i-SOBOT na výšku měří 16,5cm, váží 350g a je vybavený sedmnácti servomotory včetně sady gyroskopických čidel pro udržení rovnováhy. Ovládat jej lze prostřednictvím dálkového ovládání, nebo jednoduchými hlasovými povely. Na čtyři AAA baterie vydrží v provozu přibližně hodinu.

Jak uvidíte na přiloženém videu, tento plně programovatelný robot umí chodit, hrát na kytaru, balancovat na jedné noze, tancovat a vykonávat dalších 200 pohybů. Bílo-modrá verze je určena pro japonský trh, černo-šedivá pro USA a Evropu. Seznam distributorů je k dispozici na oficiálních stránkách i-SOBOT Robot.

Signature

Komentářů k příspěvku „i-SOBOT robotem roku 2008“: 2


  1. 1 Daniel

    hmm… kde se to dá koupit? :))))))))

  2. 2 PiNa

    Třeba tady.

Přidat komentář


TOPlist