Turntable Pilot - RC Dýdžej

Turntable PilotO tom, že dálkové ovládání nemusí zákonitě sloužit pouze k řízení modelů letadýlek, lodiček, nebo autíček, svědčí i zajímavý projekt nazvaný Turntable Pilot, který je určený dýdžejům a s jehož pomocí můžete dálkově ovládat přenosku gramofonu.

O co jde, to je patrné z přiložených obrázků. Před jehlou gramofonu je nainstalována USB kamerka snímající drážky vinylu, které jsou osvícené pomocí LED diody a světelného vlákna. Pohyb přenosky vpřed a vzad je řízený krokovým motorkem, její pokládání a zvedání řídí servo. Samozřejmě zde nesmí chybě přijímač s bateriemi. K ovládání slouží standardní vysílač.

Turntable Pilot

Obraz z USB kamery je přenášený do notebooku a jeho kvalita je zcela dostačující pro snadnou orientaci v nahrávce. Prostřednictvím vysílače Dýdžej s přenoskou obrazně poletuje nad deskou a v požadovaném místě ji spustí a zahájí přehrávání.

Turntable Pilot

Osobně mi není příliš jasné, jaké praktické využití může mít tento projekt, ale je určitě zajímavé sledovat, na co všechno lidé nepříjdou.

Signature

komentář k příspěvku „Turntable Pilot - RC Dýdžej“: 1


  1. 1 yds.

    prakticke vyuziti (pokud se bavime o vyuziti pro DJs) to nema absolutne zadne, nicmene v domacim pouziti pri poslechu si to predstavit dokazu!…)

Přidat komentář


TOPlist