Seznam E-mail - nečekané překvapení

EmailTaké máte emailový účet u Seznamu a žijete s pocitem, že jste si vybrali dobře a vaše emaily jsou u Seznamu v bezpečí? Možná se budete divit, jak málo stačí, aby si váš email přečetl někdo jiný. Když jsem se minulý týden přihlašoval na svůj účet, neměl jsem ani ponětí o tom, jaké nečekané překvapení mi Seznam připraví.

Po zadání přihlašovacího jména a hesla na mne místo obvyklého přehledu doručené pošty vyběhla stránka s informací o tom, že odeslání mailu se nezdařilo a bude potřeba jej odeslat znovu. Tato chybová hláška příliš nepřekvapila, neboť se u Seznamu poslední dobou vyskytuje celkem často.

Co však překvapilo, byla skutečnost, že se s největší pravděpodobností týkala zprávy, kterou psala neznámá Lucie své známé Zuzaně a jejíž kompletní znění se objevilo v mé mailové schránce. Na chvíli jsem znejistěl, zda jsem se zalogoval na správný účet, ale důvěrně známé složky a přihlašovací jméno mě ujistily v tom, že chyba rozhodně nebude na mém přijímači.

Klikněte pro plnou velikost

Típl jsem tedy screenshot (kliknutím získáte jeho plnou velikost) a celou věc konzultoval s kamarádem, jenž v oblasti IT a internetu pracuje. Uzemnil mne konstatováním, že toto je u Seznamu celkem normální. Jemu prý Seznam dokonce přeházel hlavičky a těla jednotlivých mailů a na opakované reklamace vůbec nereagoval. Legrace k popukání. Dnes prý používá k plné spokojenosti výhradně gmail.com a doporučil mi to samé.

Je mi jasné, že se s největší pravděpodobností jednalo o zcela nahodilou chybu, která se již nebude opakovat. Představa, jak se někomu na obrazovce objeví celé znění mého mailu, mi ale příjemná vůbec není. A tak o kompletním přechodu na gmail.com začínám vážně uvažovat. Účet už u něho mám.

Signature

Komentářů k příspěvku „Seznam E-mail - nečekané překvapení“: 4


 1. 1 rohe

  Já znám jednoho pána, který si musel změnit e-mail na Seznamu, protože se stále přihlašoval na “svoje jméno a heslo” do úplně cizí schránky.

 2. 2 sp

  Stalo se mi přesně to samé cca před měsícem. Přihlásil jsem se do své schránky na seznamu a viděl cizí mail s chybovou hláškou “Odeslání se nezdařilo…”.
  Mimochodem: u Seznamu mě zaráží jak bez skrupulí kopírují design gmailu a google maps. Je to normální plagiátroství, které bych od velké firmy nečekal.

 3. 3 jirka

  No, nejsem si uplne jisty, ale zverejneni obsahu zpravy nepochazejici od tebe a neurcene tobe zavani porusenim telekomunikacniho tajemstvi.. IMHO to chtelo aspon rozmazat mailovou adresu na screenshotu.

 4. 4 PiNa

  Jirko, díky za komentář. Napadlo mne to samé, tak jsem před uveřejněním adresu “lehce” oeditoval ;-)

Přidat komentář


TOPlist