F3X Viking E - HD palubní video z Rakovníka

VideoPo předchozích a poněkud marných pokusech s “low cost” kamerkou z Číny Dalibor náležitě zainvestoval a pořídil si plnohodnotnou HD kamerku Contour HD 1080P. Její připevnění na Vikinga E bylo téměř dílem okamžiku (což se o stříhání a rendrování pořízeného videa rozhodně říct nedá) a výsledek určitě stojí za to.

Při sledování videa vemte prosím v potaz, že je to Daliborovo první HD video, že se s HD střižnou na PC teprve učí a hlavně, že jakákoliv změna je časově docela náročná. A právě chybějící čas byl tím hlavním důvodem, proč ve videu není hudební doprovod, a proč se titulky nezobrazují o trochu déle. Při porovnání s obsahem videa, jsou to ale pouhé mušky, které se časem určitě doladí.

A nebyl by to Dalibor, kdyby již neplánoval další vylepšení. Při příštím natáčení je v plánu umístění kamery na křídlo a její ovládání v rozsahu 120 stupnů samostatným servem. O zajímavé záběry určitě nebude nouze. Pár fotografií z “nátáčecího dne” si můžete prohlédnout na Rajčeti.

Signature
Související články:
FPV létání v termice se supy hnědými v HD
Hotliner Nike 2 + kamerka GoPro HD + CRASH!
F3F Vento s HD kamerkou GoPro HD na palubě

Komentářů k příspěvku „F3X Viking E - HD palubní video z Rakovníka“: 6


 1. 1 Petr

  No škoda, že to tu není 1080P ale jen 1280×720. Nicméně super obrázky.

 2. 2 Dalibor

  re..Petr
  Zdrojové v 1080p mám samo v kompu…ale má 350MB. Proto je to na Vimeu.

 3. 3 Emo

  “A právě chybějící čas byl tím hlavním důvodem, proč ve videu není hudební doprovod, a proč se titulky nezobrazují o trochu déle.”
  -Chalani nebláznite! Nedávajte do toho žiadnu hudbu! Zvuk prúdiaceho vzduchu okolo letiaceho lietadla je tou najkrajšou muzikou. Veľmi, veľmi sa mi to páči.

 4. 4 Honzajs

  Souhlas s EMO, bez hudby, akorát na mikrofon molitan.
  Nádherný, zejména pak ten střemhlav a střemhlavý přistání, to se musím naučit :-) a ne to dojit kilometr od dráhy.
  Perfektní práce pánové

 5. 5 Dalibor

  Pomalu tvořím držák na křídlo, kde bude i servo, které bude natáčet kameru za letu. Trošku mám obavy, co to udělá s řiditelností modelu, když na konci křídla bude mít kameru a držák. Navíc to ztěžkne o cca 350g. (z toho je půlka protizávaží na druhé křídlo).
  No uvidíme :-)

 6. 6 Dzordzik

  Hmotnost problém není, ale řiditelnost bude horší, bacha hlavně při nižních rychlostech, ale těma se stejně moc nepohybuješ :)

Přidat komentář


TOPlist