FPV Video - Fly low, life’s short

VideoKontroverzní FPV videa rozdělují modelářskou obec na dvě strany. První a početnější je jimi fascinována a ta druhá pravidelně upozorňuje na možná nebezpečí, která s sebou FPV zákonitě přináší, a na která nakonec mohou doplatit modeláři všichni. Toto video jim dává částečně za pravdu. Stačilo opravdu málo a nemuselo to dopadnout dobře.

Autorem videa je Raphael Pirker, jehož předchozí video s adrenalinovým FPV létáním v Alpách se již dva měsíce po sobě drží mezi nejčtenějšími články za uplynulých 30 dní. I tentokrát bylo video pořízeno kamerkou GoPro HD a i tentokrát budou k vidění úžasné alpské scenérie, rychlé průlety a dojde i na „překvapení“.

A právě toto překvapení ukazuje, co všechno se může při FPV přihodit. Ve vzdálenosti 1.4km došla Raphaelovi pohonná baterie a jeho samokřídlo Zephyr se doslova zřítilo na silnici. Měl velké štěstí. Nejenom že nikoho nezranil a ani nepoškodil žádný majetek, ale navíc mu neznámý dobrodinec samokřídlo pár minut po dopadu odklidil do bezpečí.

Signature
Související články:
FPV Video - Praha z výšky v HD
FPV Racer Demo - analogový Wipeout
FPV létání v termice se supy hnědými v HD
Hotliner Nike 2 + kamerka GoPro HD + CRASH!
F3F Vento s HD kamerkou GoPro HD na palubě

Komentářů k příspěvku „FPV Video - Fly low, life’s short“: 4


 1. 1 Jirka_CZE

  Njn ne nadarmo se říká: “Lítej si kde chceš, jen né nad domy a lidmi”. Z vlastní zkušenosti vím, že točit pole je nuda, ale narazit dvoukilovým letadlem do člověka se ti tam jen tak nepovede.

 2. 2 Honza

  Snad dokonce existuje neco jako kodex modelare, kde je litani nad domy a lidmi zakazane.

 3. 3 ROBI

  veta - První a početnější je jimi fascinována a ta druhá pravidelně upozorňuje na možná nebezpečí - je LEZ, je to presne naopak. Pocetnejsi skupina je ta co ma rozum a vi o moznych dusledcich a toho ze nasledne zakony budou znicujici pro cele odvetvi leteckeho modelarstvi. takze pak podekujme FPVeckarum.

 4. 4 PiNa

  ROBI, díky za komentář. Nějaký důkaz pro svoje tvrzení máš? Ono se stačí podívat na libovolnou diskusi o FPV a je tomu přesně naopak, než tvrdíš. Bohužel je to realita. FPV tu je a jeho masovějšímu rozšíření zatím brání jenom jeho relativně vysoká cena. Až bude dostupnější, teprve potom začne ta správná mela. Osobně jsem pro zařazení modelů s FPV do jiné kategorie … např. UAV, ale to by defakto znamenalo její konec, protože bez nákladné certifikace se to neobejde.

Přidat komentář


TOPlist