Nový ceník Neu motorů pro rok 2011

Neu Motor 1509Na den přesně dva roky vydržely ceny špičkových Neu motorů od firmy Neutronics beze změny. Strmě rostoucí ceny magnetů a mědi zapříčinily jejich nové a v některých případech výrazné zdražení. Aktuální ceny platné od 15.7.2011 naleznete v přiloženém ceníku ve formátu PDF.

Při porovnání aktuálních cen s předchozím ceníkem z roku 2009 zjistíte, že ceny některých populárních motorů vzrostly přibližně o 30 a více dolarů. Stejného navýšení ceny se dočkaly například převodovky P32 pro motory 15xx, které místo původních 109 dolarů nyní stojí 139 dolarů.

Ceník Neu Motorů 2011 Downloads: 1712 times

Letmý pohled na grafy zobrazující ceny strategických komodit pro výrobu těchto motorů dává tušit, že se rozhodně nemusí jednat o zdražení poslední. Například cena Neodymu, ze kterého se vyrábějí magnety, vzrostla od začátku letošního roku čtyřnásobně. V lednu bylo možné koupit kilo Neodymu za 100USD, nyní se jeho cena pohybuje okolo 400USD za kilo a stále stoupá. Podobné, i když ne tak strmé zdražení, se týká mědi, ze které se vyrábí vinutí rotoru.

V případě Neodymu se na jeho citelném zdražení podepsalo snížení vývozních kvót na vzácné kovy v Číně, která patří mezi jejich největší producenty a také zavedení nové daně na tyto vzácné kovy čínskou vládou v dubnu letošního roku.

Signature
Související odkazy:
Nový ceník Neu motorů pro rok 2009

Komentářů k příspěvku „Nový ceník Neu motorů pro rok 2011“: 0


  1. Žádné komentáře

Přidat komentář


TOPlist