Jeb Corliss - Grounded - Osudný Seskok

VideoTak dlouho pokoušel profesionální base jumper Jeb Corliss štěstí, až 16.1.2012 v Jižní Africe při seskoku ze Stolové hory utrpěl mnohočetné zlomeniny obou nohou. Přežil a zatím co se dává pomalu dohromady, uvolnil video ze svého osudného seskoku. Jak sami uvidíte, chyběl opravdu pověstný kousíček a mohlo být definitivně vymalováno. DOPLNĚNO

Zde je Jebovo vyjádření, které uveřejnil na svém profilu na Facebooku:

Na base jumpingovém fóru se mne ptali, co se stalo. Toto byla moje odpověď:

Odpověď je velmi jednoduchá. Letěl jsem příliš nízko a udělal jsem chybu. Šel jsem po černém balónku, který v podstatě ležel na skále a chtěl jsem zkusit do něho kopnout nohou. Abych to mohl udělat, musel jsem letět nízko a naplocho mezi kameny. Moje levá noha narazila na kámen a stáhla mne ke skalní římse, kterou jsem vzal v pase při plné rychlosti. Kdybych nenarazil do toho kamene, mohlo se mi to podařit, stejně tak jsem mohl narazit. Z pořízeného záznamu se to nedá jednoduše poznat. Vše se děje velmi rychle. Ale když jdete do seskoku, při kterém centimetry rozhodují o tom, zda se vám to povede, nebo ne, pravděpodobnost nárazu je velmi vysoká. Věděl jsem to, risknul jsem to a zaplatil cenu za to, že jsem to příliš hrotil. Beru plnou zodpovědnost za své činy a jsem jenom šťastný, že mám stále nohy, které mohu rehabilitovat.

Není to poprvé, kdy jsem se zranil a nebude to ani naposledy. Hrotím to, vždycky jsem to hrotil a vždycky budu. Jednoho dne zemřu a jenom doufám, že až se to stane, bude to při něčem, co opravdu miluji…

Jeb

Signature
Související články:
Jeb Corliss - Grinding The Crack
Video: Wingsuit Flying - The Need 4 Speed
Jeb Corliss - wing-suite demo video

Komentářů k příspěvku „Jeb Corliss - Grounded - Osudný Seskok“: 13


 1. 1 Marek

  ….sssss to muselo sakra bolet :-(

 2. 2 Marty84

  Měl fakt namále, ale jenom co mu otrne, bude skákat dál, ten bez adrenalinu nemůže být.

 3. 3 Dalibor

  Tak to je drsný….Mám pocit, že se stejně jednou rozmašíruje na kaši.

 4. 4 Radim

  To je chuťovka, pak ještě na ty rozsekaný háky doskočit (nebo spíš dopadnout), to musela být kaša-malta..

 5. 5 Marek

  …no nadruhou stranu měl kliku jako prase, že tohle vůbec rozdejchal

 6. 6 Franta

  Jeb napsal na Facebook:

  “I was asked in a base jumping forum what happened. This was my response.

  Well the answer is very simple. I was flying to close and messed up :) I was going for a black balloon that was basically laying on the rocks and was going to try and kick it with my foot. In order to do this I had to fly low and flat between boulders. My left foot clipped a boulder that dragged me into a flat ledge that I took at the waist at full speed. If I had not clipped that boulder I might have made it, I might have still impacted. It’s very hard to tell from the footage. Everything happens very fast. But when you go for a flight where inches are the difference between making it and not making it well impact is very possible. I knew this and took the risk and paid the price for pushing way to hard. I take full responsibility for my actions and am just happy I still have legs to do rehab on.

  This is not my first time getting hurt and it will not be my last. I push it, always have and always will. One day I will die and I just hope that when I do, it will be doing something I truly love…

  Jeb”

 7. 7 Marek

  …jo, jo, taky jsem to včera četl a “pěkná” je taky ta fotka s tou dírou v noze až na kost z nemocnice

 8. 8 PiNa

  Franta: Díky, překlad jsem do článku doplnil.

  Marek: Viděl jsem, ale do článku ji raději dávat nebudu - kdo chce, ať se mrkne tady. Je to navíc ještě masochista, když odmítá léky proti bolesti a těší se na pekelné bolesti a taky adrenalinový závislák, když se dobrovolně potápí mezi tygří žraloky.

 9. 9 PETERTN
 10. 10 Marek

  …nojo holt když někdo dělá to co on a překonává tím i nejsilnější pud sebezáchovy, tak prostě nemůže bejt úplně normální a jak psal “jednou aspoň umřu při tom co mám rád” ;-)

 11. 11 PiNa

  Našel jsem ještě toto video z HBO Sports s novými záběry, kde hovoří o tom, že tam Jeb pár dní skákal, že už to byla téměř rutina, a že ke zranění došlo při jednom z posledních skoků při natáčení. A ten jeho spoluskokan, ten teda nemá chybu. Musel jsem si ho vytípnout z videa. O sponzorovi nemůže být pochyb ;-)

 12. 12 PiNa

  Dneska Jeb napsal, že poprvé vyšel do schodů a že je úžasné, jak rychle se vše začíná vracet do normálu, když může zatěžovat nohy.

  I walked up stairs today for the first time :) It’s amazing how fast everything starts coming back once you can weight bare on your feet :)

 13. 13 Franta

  nasel jsem tady jeste jedno Video…..
  http://teamcoco.com/video/jeb-corliss-accident

Přidat komentář


TOPlist