Sanwa SD-10G - uživatelský manuál v PDF

Sanwa SD-10GS přechodem na 2.4GHz jsem hodně dlouho váhal, neboť JR PCM9XII stále šlape jako hodinky a pro mé skromné potřeby je více než vyhovující. Původně jsem chtěl jít do Futaby, ale když jsem si přečetl první dojmy Pavla Marka z jeho nové Sanwy SD-10G, červíček začal hlodat. Sehnal jsem si 200 stránkový manuál a vypadá to, že za 330USD nic lepšího není.

Sanwa SD-10G

Poté, co jsem zde zveřejnil odkaz na web Pavla Marka, který po 11 letech opustil Futabu a pořídil si toto rádio, se mi ozval kamarád z USA, který létá převážně F5B mašiny a elektrovětroně. Svou Sanwu/Airtronics SD-10G si prý pořídil hned první týden poté, co byla uvedena na trh. Airtronics v té době nabízel nejlepší možnosti programování pro větroně a na Futabu v rozpočtu nebyly peníze.

Je s ní rovněž velmi spokojený a vytknul by pouze dvě drobnosti. Tento vysílač klame tělem. Na první pohled působí hodně levně, neboť je velmi lehký a téměř celý z plastu. Jde nejspíš jenom o zvyk, ale pokud chcete na letišti honit imidž s designovými skvosty, nebude toto rádio to pravé. Druhá výtka se týká velikosti a rozložení ovládacích prvků. Pro pohodlné ovládání musíte mít velké ruce, což pro některé z nás může být problém.

Měl také možnost vyzkoušet si nástupce Sanwu SD-10G Super, který podle jeho vyjádření nepřináší kromě několika designových změn nic převratného.


Po zběžném prolistování 200 stránkového manuálu jsem se nezávazně podíval na internet, za kolik že se SD-10G vlastně prodává a byl jsem příjemně překvapený. Ceny u jednotlivých prodejců se hodně liší, spolu s přijímačem RX-1011FS se vysílač prodává v cenovém rozmezí od 330 do 460USD. Vzhledem k nabízeným možnostem je to cena velmi dobrá. Mám o čem přemýšlet.

Signature
Související odkazy:
JR XG8 - uživatelský manuál v PDF
JR 11X ZERO - uživatelský manuál v PDF
JR PROPO PCM9XII a stopky na páce plynu
JRPA310 - PC Data Transfer Interface
JR 9303 – modifikace pro větroňáře
Programování JR PCM9XII nejen pro začátečníky
Praktický stojánek pro palcová rádia
Úprava zdroje k JR PCM9XII

Komentářů k příspěvku „Sanwa SD-10G - uživatelský manuál v PDF“: 7


 1. 1 Petr H.

  Zajímala by mě informace do které že Futaby jsi chtěl původně jít? tzn. s jakou Futabou tedy srovnáváš?

 2. 2 PiNa

  Původně jsem chtěl jít do Futaby T8FG.

 3. 3 Mirek

  tento Sanwa SD10g je lepsi nebo T8FG!

 4. 4 aviator

  Takto položená otázka se rovná náloži ekrazitu. Je jasné, že příznivec Futaby Ti neřekne, že je Sanwa lepší a opačně. Stejná otázka se řeší ZDE.

 5. 5 PiNa

  Pro potenciální zájemce recenze Sanwa SD-10G v PDF z časopisu ElektroModellFlug - takže bohužel v němčině, ale aspoň něco.

 6. 6 Teodor

  Zdravim,
  dá se ještě vůbec ještě někde sehnat????

 7. 7 PiNa

  Teodor: Těžce. Leda zkusit eBay, aktuálně je tam jedna MODE 1 z Austrálie za cca 110 liber a jedna z Itálie asi za 283 liber. To bych raději koupil fungl nového TARANISe s dopravou zdarma. Když budeš mít smůlu, tak si připlatíš jenom DPH. Podle toho, co jsem slyšel, je Taranis naprosto hard-core vysílač. Ve smyslu, že když to umíš (což je u něho základ), naprogramuješ tam cokoliv.

Přidat komentář


TOPlist