Kindle Paperwhite od Amazonu

Amazon včera kromě nových tabletů představil i čtečku Kindle Paperwhite, která je vybavena dotykovým displejem s vyšším kontrastem a vyšším počtem pixelů včetně patentovaného LED podsvícení, které umožňuje čtenáři číst i za slabého osvětlení případně i v úplné tmě. Výdrž baterie s aktivním podsvětlením se podle Amazonu pohybuje okolo 8 týdnů. Kindle Paperwhite se začne prodávat v USA 1. října za cenu 119 USD pro verzi s Wi-Fi a reklamami. Za 139 USD bude k dispozici Wi-Fi verze bez reklam a za 179 USD za verzi s bezplatným 3G.

Komentářů k příspěvku „Kindle Paperwhite od Amazonu“: 5


 1. 1 PiNa

  Ještě dovětek: Nedalo mi to, a chtěl jsem na Amazonu jeden kousek Paperwhite objednat. Těsně před uzavřením objednávky mi to vystavilo stopku a nabídli mi ke koupi jenom starší verze Kindle. Vypadá to, že (jako obvykle) budou mít alespoň za začátku Američani přednost.

 2. 2 thr

  Tak oni to zatím nemají ani amíci - i tam je to jen preorder a reálně až říjen, ze zkušeností s předchozí verzí si ale myslím, že by to mohlo být v EU dostupné do vánoc zcela reálně (pokud nenastane nějaký výrobní problémú.

  Jinak za sebe říkám, že to koupím určitě hned jak to půjde, starý Kindle užívám pořád a jednoznačně nejvíc mi vadí ta potřeba externí lampičky, vyřešení tohoto je pro mě zcela zásadní vylepšení…

 3. 3 PiNa

  I u Kindle 3 byla možnost předobjednání, tak jsem předobjednal, dostal předpokládaný termín dodání a potom už jsem jenom čekal. Jenomže teď mě to ani objednávku (předobjednávku) nenechalo dokončit a rovnou mi to oznámilo, že tenhle model si objednat nemůžu, ale že mi samozřejmě nabízejí starší modely, mezi kterými si můžu vybrat.

  Jinak i mě zaujalo to podsvětlení, sice stále Mighty Bright lampička slouží k plné spokojenosti, ale je to bazmek navíc.

  Připomnělo mi to dobu před X lety, kdy jsem měl GameBoy Advance, lampička byla nutností, potom přišel GameBoy Advance SP s “osvíceným” displejem a bylo vymalováno ;-) Tady to bude nejspíš podobné.

 4. 4 Lukas

  Ctecku predobjednat lze ale pouze na americkou adresu, takze kdyz ji objednas napr. pres sluzbu “Shipito” tak si ji koupit budes moct…

 5. 5 PiNa

  Lukas: Díky, to já vím, dokonce mne napadlo, že zneužiju kamaráda v LA. Nakonec ale počkám a nechám si to poslat přímo od Amazonu, až to bude možné. Číst na čem mám, takže to tolik nespěchá.

Přidat komentář


TOPlist