Alula na Luckém vrchu

Lucký Vrch

Dnes jsem strávil velmi příjemné odpoledne s Alulou na Luckém vrchu. Musím přiznat, že ten kousek téměř nezničitelné “pryže” má něco do sebe. Její svahová premiéra v kombinaci s téměř 15m/s jižního větru v nárazech mi chvílemi dala docela zabrat - žádná expa, žádné dvojité výchylky, žádný diferenciál; jenom poctivé: doleva, doprava, nahoru a dolů - ale stálo to za to. Chce to ještě trochu vyladit program a nebude to mít chybu. Pokud ji ještě nemáte, vřele doporučuji. Za málo peněz nabízí opravdu hodně muziky a složíte ji za večer.

Komentářů k příspěvku „Alula na Luckém vrchu“: 7


 1. 1 rtep

  Martine mrzí mne, že jsme se tam nepotkali, já jsem tam byl 8.5. od 13 hod. Dal jsem s Alulou hodinu a čtvrt letu a byla to paráda. Foukalo asi stejně jako včera. Je to fakt obdivuhodné, že v tom větru jaký byl, neměla žádný problém. Výchylky už mám vyladěné, byl jsem tam s Alulou letos již potřetí.

 2. 2 jackboy
 3. 3 Radek

  Martine,
  dal by jsi prosím link kde ji koupit? Hledal jsem a našl ji jen v USA. Díky.

  R.

 4. 4 PiNa

  rtep: Málem jsme se tam potkali, ale rodinku skolila nějaká jednodenní slabost a na Lucký vrch jsme se vypravili až druhý den. Zážitek to byl parádní, dokonce přemýšlím, že si “pro jistotu” koupím ještě jednu ;-) Spíš než lítání na svahu se těším na lítání v termice, jenom je potřeba ještě vyladit těžiště - ideál je prý 2.5-3mm za “puntíkama” a naučit se ji správně házet, tady se mám hodně co učit :-)

 5. 5 PiNa

  Radek: Já jsem ji kupoval přímo u výrobce (Dream-Flight) už několikrát a pokaždé maximální spokojenost, dokonce i rozumné poštovné (snad 10 nebo 15 dolarů) a s dodáním do 14 dnů.

 6. 6 rtep

  Těžiště mám přesně na puntíkách a při větru 8-10 m/sec vyhovuje. Házení na rovině žádná sláva, podle toho jak se kdy povede, časy cca 20 sec. Na rovině se mi ji ještě přímo do termiky hodit nepodařilo. S výchylkami je potřeba si trochu “pohrát”. Expa mám nepatrně do minusu (15-20%).

 7. 7 PiNa

  rtep: Až budeš mít čas, tak zkus těžiště posunout cca o 2-3mm dozadu (i postupně) a uvidíš. Alula je prý na těžiště velmi citlivá a roli hraje i polovina milimetru. Při házení stačí dát palec dolů a hned je to lepší (nemůžeš při odhodu hýbat zápěstím).

Přidat komentář


TOPlist