Časopis Letecký Modelář a Modelář - PDF archiv

Časopis Letecký Modelář

Výborně zpracovaný archiv historických čísel časopisů Letecký Modelář a Modelář umožňující online prohlížení téměř všech čísel, která vyšla mezi lety 1951 a 1989. Jednotlivá čísla jsou naskenována ve full color 300 dpi do formátu PDF a následně prezentována jako flipbooky pro online prohlížení ve snížené kvalitě 150 dpi. Legální to určitě není, ale jako cesta do vzpomínek je to vynikající.

Komentářů k příspěvku „Časopis Letecký Modelář a Modelář - PDF archiv“: 15


 1. 1 LMA

  Náádhera! Díky za odkaz! :-)
  A zdaleka ne vše co je nelegální je špatné. :-)

 2. 2 ZN

  Tak cesta do vzpominek se bohuzel uzavrela :-( - viz i flameware na odkazu … nekomu to ze zcela nepochopitelnych duvodu vadi…

 3. 3 PiNa

  Autorská práva stranou: Pokud by autor digitalizace nevyžadoval umístění na svých stránkách, potom není nic jednoduššího, než nasdílet jeden velký zip soubor (třeba i zaheslovaný) přes torrenty například přes TPB tak, aby se k tomu dostali všichni, kteří o to budou mít zájem. Pokud by se to vystavilo kdekoliv jinde na webu, potom bude pouze otázkou času, než se zase někdo ozve a stránku “zruší”.

 4. 4 PiNa

  Časopisy jsou opět k dispozici, tentokrát ale pouze pro registrované čtenáře. Stačí se zaregistrovat s existující emailovou adresou na původním linku a můžete prohlížet.

 5. 5 photobarney

  Těším se

 6. 6 Charlie

  Ach ta naše povaha nepřející.
  Ncchápu, v čem je problém, místo abychom se snažili v mladých lidech podporovat zájem o naši českosloslovenskou modelářskou historii, o naše fantastické konstrukce a nápady, tak se tu řeší autorská práva. Nejsem zcela zběhlý ve věci autorského práva, ale digitalizace nemůže spadat do této kolonky. Nic netvoří,jen převádí tištěnou formu do formy elektronické.
  Stran informací, které se čtenář dozví ze starého tisku - podklady k historické stavbě, které musí stejně přepracovat na současné materiály, technologie a postupy. Dozvěděl by se ale, že v dobách dávno minulých mělo modelářství velkou členskou základnu, se kterou se dnešní doba nemůže ani poměřovat.
  Snažme se znovuobjevovat naši histori, naši lidovou tvořivost, naše šikovné ruce, které dokáží vyrobit cokoli takřka na koleně. Tyto dovednosti naši mladí zájemci o modelářství nezískají, pokud nebudou navazovat na naši historii. Bez historického základu není možnost rozvoje. Naše generace modelářů - pan Pelikán, Reichard a spousta dalších, kteří dnes určují prodejem modelářských výrobků směr vyrůstali v době, kdy se jim informace a podpora hrnula zdarma a ze všech směrů. Měli by se tedy zamyslet, zda výroba stavebnic a polostavebic vytvoří dostatečnou členskou základnu a budoucí nakupující pro příští dobu.

  Rád bych, abychom mohli na letištích, u jezírek a rybníků potkávat hodně modelářské mládeže a otců, matek (no spíše jen otců), s jejich ratolestmi jak prohání svoji loďku, nebo letadélko.

 7. 7 František Bokor

  Dobrý deň
  zhánám časopis Modelář č.10/1968.Mohli by ste mi pomôct.
  Ďakujem F.B.

 8. 8 miromo

  Kde sa dá zaregistrovať ?
  Rád by som si aspoň na webe niektoré veci pozrel, keď sa nedajú kúpiť.

 9. 9 Jaro

  Kde sa dá zaregistrovať ?
  Rád by som si aspoň na webe niektoré veci pozrel, keď sa nedajú kúpiť.

 10. 10 Milan

  Do archivu koupím čísla Modeláře se zmínkou o RC soupravě Fajtoprop.
  Koupím i RC soupravy Fajtoprop.

 11. 11 Miloš Sviták

  Jak se dá zaregistrovat?

 12. 12 Jaroslav Kolínský

  Help!
  sháním LM 7/1980 - str. 14. Vylepšení RC soupravy Otýs (AR 2/77) s C-MOS obvody. Může mi někdo pomoci? Děkuji.
  Jarda (76)

 13. 13 PiNa

  Jaroslav: Zasláno, vyřešeno ;-)

 14. 14 Petr

  Jak se dá zaregistrovat na náhlížení do archívu časopisů Modelář?

 15. 15 aaa

  Kde sa dá zaregistrovať ?

Přidat komentář


TOPlist