Omezení RC dronů v Norsku

RC Norsko

Norské úřady si (podobně jako v USA) neví rady s drony a pod tlakem Úřadu pro civilní letectví se snaží omezit jejich užívání. Potřebná legislativa je však stále v přípravě, a tak se snaží využít stávající právní normy. Chcete-li v Norsku létat s RC modelem vybaveným kamerou, nebo jiným senzorem a máte v úmyslu z modelu fotografovat, či natáčet video, musíte si sami nejprve stanovit vlastní sadu bezpečnostních pravidel, jejichž dodržování úřady následně mohou kontrolovat. Současně musíte mít licenci od Národního bezpečnostního úřadu, která vás k této činnosti opravňuje. Aktuální článek na toto téma je zde. Otázkou zůstává, kdy se podobné “šikany” dočkáme u nás.

komentář k příspěvku „Omezení RC dronů v Norsku“: 1


  1. 1 dalibor

    Dobrý…:-) Jen by mi zajímalo,jak to chtějí kontrolovat.:-)
    Za vším hledej jen a jen prachy…tyhle nesmyslnosti nejsou kvůli bezpečnosti, ale kvůli tomu,že ouřada má co dělat (a tím odůvodňuje svůj flek) a pak poplatky za bumážku se taky šiknou..

    Já to řeším stylem jak v jednom díle básníků….Pane doktore…nejsem nikde organizován,tak si můžu malovat co chci a jak chci. (lítám si kdy chci a jak chci, tzn princip náhodnosti….těžko mi někdo dohoní, neb lokalit na létání mám cca nekonečně a čas létání,čirá náhoda) :-) :-)

    Za mne si můžou vymyslet co chtějí..

Přidat komentář


TOPlist