Nikola Tesla - 3D anamorfóza

3DJeště 10 dní jsou k vidění zajímavé 3D instalace Patrika Proška v obchodním centru Šestka v rámci expozice 3D svět - umění a technika. Jednou z nich je i 3D anamorfóza Nikoly Tesly působivých rozměrů 3.5 x 2.5 x 2 metry vytvořená z mnoha elektrických spotřebičů.

3D anamorfóza je prostorová instalace vytvořená z mnoha různých předmětů, které se při pohledu z určitého místa spojí v jeden celistvý 2D obraz. Mezi průkopníky této metody patřil například Salvador Dali.

Nikola Tesla

Patrik Prošek portrét legendárního vynálezce vytvořil z praček, televizí, počítačů, rádií, tiskáren, mikrovlnek, videí, reproduktorů, lampiček a různých další elektrických spotřebičů během měsíce a půl jako poctu vynálezci střídavého proudu, bez něhož by žádný z těchto přístrojů nemohl fungovat. Autorem fotografie je Michal Šeba - kliknutím získáte původní rozlišení.

Vstup na výstavu 3D svět - umění a technika, stejně jako parkování v objektu OC Šestka je zcela zdarma. Otevřeno je denně od 9 do 21 hodin a výstava potrvá pouze do konce tohoto měsíce.

Signature

Komentářů k příspěvku „Nikola Tesla - 3D anamorfóza“: 0


  1. Žádné komentáře

Přidat komentář


TOPlist