Základní pravidla pro létání s dronem

No DroneMasové rozšíření dronů všeho druhu ohrožuje relativní svobodu ostatních modelářských kategorií. Například v Německu se připravuje legislativa omezující maximální výšku pro všechny modely na 100 metrů. Proto by bylo dobré, kdyby všichni majitelé dronů dodržovali minimálně 11 základních pravidel, jejichž přehled naleznete v přiložené infografice.

Pravidla pro létání s drony
Kliknutím zvětšíte

Signature
Seznam infografik na PiNa.cz

Komentářů k příspěvku „Základní pravidla pro létání s dronem“: 2


  1. 1 Zdenek Němeček

    Pěkně zpracováno, ale nevěřím, že to bude zejména nemodeláři akceptováno či alespoň přečteno. Trubka je plná videí, která tyto body porušují. Je taky otázkou, jak se tyto zásady k nim dostanou - v každém nákupním centru je stánek s drony :-( Kdyby to bylo, dejme tomu, jako povinný přibal ke každému dronu, tak je alespoň malá šance…

  2. 2 PiNa

    Zdenek: S tím se dá jenom souhlasit. Můj názor na drony je stále stejný - vyčlenit pro ně samostatnou legislativní kategorii a tu náležitě hlídat průběžně aktualizovanými zákony. Jedině tak se dá zajistit to, aby na výstřelky a prohřešky nezodpovědných majitelů dronů nedoplácely i ostatní modelářské kategorie.

    Určitě bude zajímavé sledovat, jak to nakonec v Německu dopadne, protože by to mohl být následný precedent pro “řešení” i v ostatních státech EU.

Přidat komentář


TOPlist