Lockheed SR-71 Blackbird - nová videa

Lockheed SR-71 Blackbird Poté, co Lockheed Martin před nedávnem poodhalil nové informace o hypersonickém letounu SR-72, který by měl být schopný letu až šestinásobnou rychlostí zvuku, uvolnila nyní NASA dvě krátká doposud neviděná videa z roku 1991 a 1998  s jeho legendárním předchůdcem SR-71 Blackbird.

První video zachycuje start SR-71 z vojenské letecké základny Edwards v Mohavské poušti. Z té samé základny, na které se odehrál neuvěřitelný příběh Billa Weavera, který se jako testovací pilot SR-71 nedobrovolně katapultoval ve výšce 24km při rychlosti 3900km/h a přežil. Video je bohužel bez zvuku.

Na druhém videu je SR-71 v experimentální LARSE (Linear Aerospike SR-71 Experiment) konfiguraci, která létala až do listopadu 1998 a jejímž cílem bylo poskytnout letová data pro zhodnocení aerodynamických charakteristik a ovládání SR-71 s umístěným modelem vícenásobně použitelného nosného prostředku X-33 na zádi. Model byl pětinové velikosti s polovičním rozpětím a bez směrových stabilizátorů. Počítalo se s tím, že by měl následně nahradit raketoplány SpaceShuttle po skončení jejich životnosti. NASA celý projekt v roce 2001 zrušila.

Signature
Seznam všech článků o tryskáči SR-71 na PiNa.cz

Komentářů k příspěvku „Lockheed SR-71 Blackbird - nová videa“: 0


  1. Žádné komentáře

Přidat komentář


TOPlist