RC Spitfire z časopisu

Zveřejněno 25. 2. 2009 v rubrice RC Modely

RC SPitfirePůvodně jsem toto ani nechtěl blogovat, ale nakonec mi to nedá a alespoň krátkou noticku napíšu. Můžete ji vzít jako varování pro všechny, kteří by se chtěli pustit do stavby lákavě vypadajícího modelu legendárního stíhače Spitfire, který je nyní masově propagovaný na TV Nova.

Model dodává nakladatelství DeAgostini a bohužel si jej nemůžete koupit najednou, jak je zcela běžné u normálních stavebnic leteckých modelů, ale musíte si postupně nakoupit celkem 71 čísel časopisu, u kterého jsou jednotlivé části stavebnice přiloženy.

RC Spitfire

První číslo vás přijde na 49Kč, druhé číslo již na 149Kč a od třetího čísla je cena za každý časopis 199Kč. Stačí základní kupecké počty a dojdete k ceně přesahující 13 tisíc korun za holý drak modelu a pár celkem zbytečných dárků. V ceně navíc není zahrnutý ani vysílač pro ovládání modelu ani spalovací motor, bez kterého letadlo samozřejmě nepoletí.

Tyto budete mít možnost zakoupit zvlášť po získání všech čísel časopisu. Stranou ponechám skutečnost, že v době masivního rozmachu elektroletů si někdo troufne laické veřejnosti nabízet model se spalovacím motorem a jenom dodám, že jak motor, tak i vysílač patří mezi to nejlevnější možné vybavení, které lze koupit. Jeho cena však bude s největší pravděpodobností náležitě navýšena.

Ano, o peníze tu jde především. Celá akce je totiž dobrý stroj na peníze a s propagací modelařiny jako takové nemá vůbec nic společného. Pokud vás neodradí šílená pořizovací cena modelu pochybné kvality, potom by vás mohla odradit alespoň čekací doba. Přeci jenom než vyjde 71 čísel časopisu, tak to nějakou chvilku trvá. Bude-li časopis vycházet každých 14 dní, potom se bavíme o čekací lhůtě téměř 3 roky.

Není náhodou jednodušší navštívit nejbližší modelářský obchod a za mnohem nižší cenu si koupit kompletní stavebnici, kterou za pár dní složíte a můžete jít hned létat? Nejenže ušetříte nemalou finanční částku, ale zároveň nebudete trnout hrůzou, zda distributor během tří let náhodou nezkrachuje a vám nezůstanou bezcenné kousky balzy a pár plakátků, které vám budou připomínat pověstnou zkušenost k nezaplacení.

Po pročtení webu distributora zaručeně získáte stejný pocit jako při sledování TeleShopingu v televizi. Model je dokonalý, zvládne jej sestavit úplně každý a létání s ním je tou nejsnadnější věcí na světě – vždyť je to jenom nahoru, dolů, doleva a doprava. Blbost! Pokud se náhodou někomu tento model podaří sestavit (u začátečníka velmi nepravděpodobné), první let nebude mít zaručeně dlouhého trvání a s pravděpodobností hraničící s jistotou to bude také let poslední. Že se jedná o velmi reálný scénář, potvrzují diskusní příspěvky zoufalých nadšenců z Anglie, kde podobná kampaň proběhla v polovině roku 2005.

Na konec jsem si nechal dva příklady toho, jak stavba RC modelu Spitfire z časopisu také může dopadnout. V prvním případě je sestavený model bez motoru nabídnutý v aukci na ebayi s vyvolávací cenou 1 libra, která se za minimálního zájmu kupujících dva dny před koncem aukce zvedla na 1,28 libry.

Spitfire eBay

V případě druhém dokonce došlo i na montáž motoru, ale ukázalo se, že se motor není vhodný, neboť nelze zajistit jeho dobré chlazení. Celý „chladič“ je utopený pod krytem motoru a model tudíž nepoletí.

RC Spitfire

Nevím jak vy, ale já bych se této stavebnici zdaleka vyhnul. Šance na to, že model poletí, je nulová a vynaložené peníze lze utratit mnohem příjemnějším způsobem. Konečné rozhodnutí je samozřejmě na vás, ale pamatujte, každý svého štěstí strůjcem ;-)

Signature

Přečteno 641 krát
Ke sdílení příspěvku použijte, prosím, ikony níže.

162 komentářů u „RC Spitfire z časopisu

 1. Dada

  Boží článek, boží nápad jak podojit tupější část populace. Nejlepší je to … (Model je dokonalý, zvládne jej sestavit úplně každý a létání s ním je tou nejsnadnější věcí na světě – vždyť je to jenom nahoru, dolů, doleva a doprava.) … hi,hi …

 2. PiNa

  Jenom doplním, že Spitfire podobných rozměrů je k mání třeba zde za 2208Kč s DPH. Další komentář je zbytečný.

 3. Pavel

  Super článek. Otvírák očí!!!!!!!!!!!!

 4. Dzordzik

  Já bych k tomu dodal snad jen tohle – chytrému napověz …

 5. Finsbury

  Moc děkuji za takový článek..Reklama je velice lákavá věc a sám jsem měl chuť si tento časopis jako začátečník předplatit, ale samozřejmě jsem si prvně chtěl spočítat zda se to vubec nějakým zpusobem vyplatí..

  Díky moc…

 6. Dingodog

  Moc díky za info. Dneska sem tu reklamu shlédnul a měl sem chuť začít kupovat časáky a stavět. 72 čísel je fakt moc a ještě když to nefunguje… No, lituju ty co se do toho daj.

 7. Ondra_mnacek

  no kazdy at dela jak umi, ja jsem celkem zkuseny modelar a pilotuju už benziňáky na natural 95 a tato reklama me spis rozesmala, jen mam strach ze se najdou takovi, kdo to predplati, postavi a osadí ale pustí se někde doma vysílačku, kterou samozřerjmě nenahlásí na nebližším letišti či model klubu a někomu (naštěstí jen ) spadne model za deset, patnact tisic, nebo nedejbože uletí mezi lidi. a Věřte mi, 20 ki1ový mode¨l s vrčícím 300ccm dokáže nadělat pěknou paseku. Ondra (www.lmk-slavicin.ic.cz)

 8. McQ

  Diky za info (a za link). Super cena, v obchode skoro 18tis Kč

 9. bilkid

  Taky jsem na první číslo koukal a při zjištění že toho bude 71čísel jsem řek NE.A zaty peníze si raději koupím dvě celý stavebnice.Ale pozor českej národ nesklamal už jsem potkal jednoho šílence co to bude kupovat i když jsem mu na kolik ho to bude stát.Zeptam se ho za 3roky jak dopadl.

 10. drobek

  čekal sem že cena za „celej“ model bude vysoká ale cca 13K je fakt moc. Jo a díky za report ;-)

 11. S.Vinklárek

  Jen doplním, že reklama běží nejen na Nově, ale i na ČT1 – a to vše v hlavním vysílacím času …… jen reklama tedy stojí miliony korunek ….

 12. Stasak Tomas

  Já jsem byl už jednou hloupej a od této firmy jsem si zakoupil celý model auta které se prodávalo asi před třemy lety touto firmou.A řeknu popravdě že něco takového nabízet je snad trestné.Byl jsem naprostý laik a neměl se ským poradit,až když bylo hotovo tak jsem zjistil co to je za zmetek.Teď mám nitro bugginu za cenu která nepřesahovala cenu toho auta od této firmy.Tak doporučuji aby jste se vyvarovali kupovat cokoli od této firmy.P.S.:A co se týče reklamace to ani nema cenu se stím zabývat vytáčky a vytáčky,a to samé je s náhradnímy díly ,to jen tak mimochodem.Prostě mám dojem že sázejí na lidskou hloupost,a já,musím to přiznat,jsem toho důkazem.

 13. jirka

  fak dík taky sem si ho chtěl kupovat ale 71 částí za 200 po ks je fakt moc…

 14. Tonny

  Velmi dobrý příspěvek. Myslím si, že každý kdo si jej přečte bude vědět o co jde. Nejsme přece takový národ tupců a každý zjistí že je to jen trhák na prachy a nebude tak hloupí a nezačne kupovat tuhle stavebnici. Opravdu jde sehnat vše levněji.

 15. Dada

  re..Tonny
  Nedělej si iluze o inteligenci národa. Min polovina lidí jsou tupci co skočí na kdejakou kravinu. Příkladů je dost a dost….

 16. Anonym

  jsem rad ze se jeste dneska najde clovek ktery dokaza dobre poradit lidem aby usetrili ja sam bych si stejne zasel pro material a postavil si ho sa ale litam jen s vrtulnikama

 17. Anonym

  Moc děkuji, už jsem se do toho chtěl pustit

 18. Petr Vsn

  Dík za článek. Další zlatokop, který testuje náš národ a jeho inteligenci. Vybral si k tomu i tu správnou televizi. Tak mu taky uděláme reklamu. Dal jsem to na náš web, který čtou hlavně ti mladší modeláři. Pokud máte možnost udělejte to samé….

 19. Vašek

  Děkuji za vaše varování..ještě poprosím ty znalé,jestli je v prodeji něco podobného v Modeláři…děkuji

 20. Petra

  Moc děkuji autorovi za příspěvek. Půjde už jen o to přesvědčit mého 10-ti letého syna, že je to celé hloupost a nemá cenu časopis kupovat. Reklama na děti opravdu funguje.První díl už si koupil z vlastního kapesného. Snad se mi povede mu to kupování zarazit.

 21. Stasak Tomas

  Stačí do jít do nějaké prodejny s  Rc modelařinou a tam jsou klucí kteří tomu rozumnějí a ty rádi poradí co a jak.Výběr je nepřeberný,pro úplný začátečníky tak i pokročilé.A co je hlavní poradí do začátku jak se chovat a jak se o éro nebo auto starat,ůdržba je jedna z věcí která je taky důležitá.

 22. BJ

  Jsem kolega a kamarád Tomáše S. a mohu jen potvrdit jeho slova jako, když jsem to auto viděl tenkrát složené úplně mě to strhlo a říkal si sakra měl jsem si to taky kupovat, ale po čase mi Tom říkal Honzo buď rád, žes to nekoupil tenkrát to vyšlo taky přes 10 tis. a za tu cenu se dalo a dnes i dá pořídit závodní elektro rc model auta..takže s tím letadlem to bude to samé…takže NEKUPOVAT!!!! raději vem Petro malýho do nějakýho kamenýho obchodu a kup mu tam stavebnici, prodavači určo poradí. Nevím odkud jsi, ale třeba v Praze Pecka modelář a nebo spíš Hobbyteam.

 23. wendy

  Díky za info. Super článek.Chtělo by to někde zveřejnit. Pro informaci chodilo to do každé prodejny po „třech kusech! a jen se po tom „zaprášilo“- B O H U Ž E L ????!!!!!!

 24. zadi

  zdravím všechny, předem děkuji za info které jsem zde získal, velký dojem na mě udělala reklama v TV, koupil jsem první díl časopisu, dozvěděl se počet čísel a 71 krát 200,- Kč se mi zdálo dost, tady se mi to potvrdilo ještě jednou díky

 25. Martina

  moc děkuji za názory a článek,
  včera mi syn říkal, že by ten model chtěl tak jsme se domluvili, že to objednáme a první číslo nějak seženeme, jsem ráda, že jsem narazila na tyto stránky alespoň syna ochráním před sklamáním.
  Raději zajdeme do kamenného obchůdku, kde za ty peníze koupíme daleko lepší model.

 26. Rico

  Zdravím,
  jsem laik a už dlouho si říkám, že bych s tím začal ale zase nevěřím všemu co se povídá, tak jsem nastartoval strejdu GOOGLA a tem mi našel a fora a taky tento článek. Je to moc dobře napsanej článek a doufám, že otevře oči více lidem, nejen mě.
  P.S: Nebyl by odkaz kde by se měl uplný začátečník začíst?

 27. Honza

  Také jsem to koupil, ale jenom ze zvědavosti „pajcka“ jednoho nezabije je to míň než krabička cigaret a já nekouřím :). Ten kužel s vrtulí nevypadá špatně, ale jinak hrůza a jen opakuji napsané nedovedu si představit šestikubíkový motor byť pochybné značky či kvality v rukou nezkušeného a čekat 142 týdnů nemyslitelné. Co se týká porady začátečníkovi stačí navšívit nějaké diskusní forum u modelářských webů a tam se najde vždy dost rad bohužel někdy i protichúdných a potom to zkonzultovat třeba v modelářské prodejně, a pokud jsi samouk tak je lepší postupovat od jednoduchého ke složitému a ne hned RC spalovák

 28. nickis

  Mno ja si koupil před přečtenim tohodle webu první čislo toho časaku a je fakt že prvni číslo stoji 49kč a zbyvajici častky jsou viz. vyše A sbirat 71 čísel časopisu na kterem je navic napsano že číslo 71 nemusi byt konečne (je to napsane malym pismem v rohu) Tak pri tom zpočitani vyjde opravdu časove a finančně lip zajit do nejakeho modelaře….Kdo kupil prvni čislo je na tom jak ja :))) A kdo jich kupi vic tak je….:(((

 29. Pavel

  Oevřel jsem synovi oči , reklama je na blbnuti lidí , samozřejmě jsem reklamu viděl a tušil že to nebude jen tak ,synek bezva letadlo hrozně chtěl….., ale tento članek syna uplně přesvědčil , takže díky , začal opět slepovat plastiky co má od vánoc :-)

 30. Jaroslav

  Děkuji za cennou informaci, také s tím syn přišel a díky Vám mám jasno. Jinak všem co chtějí létat s modedly doporučuji do začátku RC větroně s elektromotorem a teprve potom přejít na RC akrobaty. A nějaký reálný simulátor na PC, kde se to poletování může nejdříve bezpečně naučit. Vážným začínajícím zájemcům o létání mohu poradit po zaslaném dotazu na e-mail modely@jez.cz.

 31. B.Clark

  Diky moc, chtěl jsem do toho jít–jsou to lumpové.

 32. Mr.X

  Též sem se dotochtěl pustit, ale tohle mě fakt odradilo. Ale tohle není první časopis který prodáva takové věci. Už před lety se prodávalo auto na ovládání, nebo šachy s Harry Pottrem. Oni s tím nikdy nepřestanou.

 33. incir

  Martine díky,že jsem procitl,již jsem jako fanda vrtulových letounů z druhé svět.války uvažoval o zakoupení tohoto čísla.Kdybys v televizi natočil antireklamu a každý komu jsi ušetřil hromadu peněz Ti poslal bůra,jsi milionář.

 34. Potulný mnich

  no co se týče tohoto stroje tak jsem se nechal jako správný konzumní člověk nalákata málem jsem i koupil. je pravda že tento stroj vyjde na cca 14,000 což je celkem prda, ale je pravda že motor i radio (i když obojí nejlevnější china)je součástí stavebnice. To jen pro opravení …
  Nicméně jsem z toho byl natolik rozmrzelý že jsem hledal náhradu na moji duševní trhlinu a samozřejmě jsem našel neco podobného na cca 000 je to jeste o nejakje ten 30 cm větší a hlavně z jasného původu a je to spit od hangaru 9, což si myslím že je dostatečně známá značka. Už mi pokojně odpočívá doma…. a jsem klidný.
  Jinak tahle reklama ani nechápu na jakou věkovou skupinu jeto mířeno, staří jsou znalí věcia nekoupí to, pro uplne mlady lidi to uplne taky není, a ledatak je to tak akorat pro lidi co si kopupí asi tak 40 čísel a pak se na to vyserou – teda doufám, že nedostanu ban zdar lukas

 35. PiNa

  @Potulny mnich

  Na webu distributora je to napsane jasne:
  Motor a RC vysílač bude možné zakoupit samostatně na závěr kolekce. Součástí stavebnice není a cenu ještě náležitě zvedne ;-)

  Spitfire od Hangaru 9 je dobrá volba. Reklama je cílená na lidi, kteří tomu nerozumí. Děti, starší, nejstarší a rozhodně se nemíjí účinkem. Dokonce mi volal i můj taťka (63 roků), že na stánku viděl časopis s vrtulí za 49Kč, a že vážně přemýšlel o tom, že se do toho na stará kolena pustí. Nepustil ;-) Určitě není jediný.

 36. DAVID

  Je to moc drahe. Koupil jsem si prvni dil, stal 50Kč a druhy o stovku drazsi a treti stoji 200kc …….. chtel jsem si to kupovat ale je to moc penez. Vsechny dily stoji asi tak 14 000 kč. Mohlo by to byt levnejsi. Mohlo by to stat tak 130Kč.

 37. Hlávka

  Také děkuji za tento článek. Bohužel patřím mezi ty, kteří jim dal těch 49,- Kč. Po přečtení pár řádek v dodaném časoposu už bylo jasné o co hlavně jde. Vracím se spátky na zem. Jdu se věnovat stavbě makety lodičky, kterou jsem dostal od kamaráda, kterému ležela ve skříni originál zabalená od roku 1980. :-) Ještě jednou díky.

 38. C.S.

  Díky za upozornění.Taky jsem se nachytal a to první číslo si koupil.V pondělí jsem časopis objednal a dnes po přečtení tohoto článku jsem to zrušil.Martine za tento článek bych Tě pozval na panáka(a ne na jednoho).Dík.

 39. Libas

  Ano, i já souhlasím s výše uvedenými postřehy 14000,- je opravdu hodně. Doporučuji NEKUPOVAT!!!!

 40. Petr

  ahoj,moc děkuji za „rozbor“ stavebnice.Přešla mi chut ji kupovat…ještě jednou dík.

 41. Anonym

  Taky to nebudu kupovat i kdyz jsem si koupil prvni dil. ale jak jsem se dozvedel ze to bude okolo 14tis. tak jsem se na to vysral xD

 42. Radek

  no je to pěkná prasárna, těžko říc zda to nehraničí s klamavou reklamou, ale myslím že nějaký žhavý reportér by se do toho dokázal obout

 43. Fanda

  Malý tip: pokud jste si koupili 1. a 2. číslo, kupte ještě 3., sestavte to podle návodu a další už nekupujte. Získáte tak aspoň zajímavý stojánek na tužky:-)

 44. Jaryn

  Vzkaz pro Radka:
  „Žhavý reportér se na to už vys..l. Radek John raději dělá kuchařku pro Lesy ČR. Pepíno Klíma už na to nemá dech. Zbýva už lapač nacistů Standa Motl.“

 45. PiNa

  Koukám, že jsem si pomohl … chodí mi maily podobného znění jako je tento a dokonce mi lidi volají o časopis na mobil. Uf, to už se potom nedivím, že se to tu prodá :-)

  Dobrý den,nestihli jsme číslo 2 spitfire,nebylo by možné ho u vás objednat spolu s číslem 3.Děkuji

 46. vitas

  Zdravim vsechny komentatory toho to letadla od firmi deagostini.Rad bych take pridal jeden.Jsem pokrocily modelar v autech.Mam 3 nitro spalovaky a rekl jsem si zkusim letadlo.
  Tak zacalo to tou zminovanou reklamou na model.Rekl jsem si zkusim to a zakoupil jsem prvni cislo.Pak jsem koupil dalsi,ale zjistil jsem,ze jsem koupil treti.{Na obale uvadej kazdych 14dni cislo,ale ve skutecnosti je to kazdy tyden jedno cislo}Co s tim?No nic druhe cislo uteklo tak kouknu na web ze si dodatecne to cislo objednam.a pak to prislo.72 cisel zhruba po 200kc.Zacal jsem tedy pocitat.Zjisteni bylo hrozive.Az 18 000kc tak to si snad delaj p…l hovada.Rikal jsem si:asi blbe pocitam.Ne je tomu tak realita je bohuzel tvrda.Jsou to zlodeji.Ale presto mi to nedalo a zacal jsem se pidit az jsem narazil na tento blog.Jak tak ctu vase komentare,tak jsem zjistil same negativa.Dalo by se to spise reklamovat jak napalit a jeste k tomu dost fikane okrast.
  Na zaver dodam:
  jestli se nekdo chytil jako ja a stale pokracuje[coz ja uz ne]tak mu prenecham za postovne obe cisla to znamena 1a3.Preji tomu doticnemu prijemnou zabavu s neletavim a dost financne drahym modelem jestli se to da tak nazvat.
  Timto vsechny zdravim.
  Vitas

 47. Luboš

  Díky za upozornění,jsem v tom za 1a2 číslo,obě přenechám.Je to jeden šmejd větší než druhej.

 48. Pavel

  Koupil sem si 1. číslo a chtěl sem si koupit druhé. Ale když sem si tohle přečet, tak sem si uvědomil že je to fakt na nic a už si to kupovat nebudu. Moc díky!!

 49. pavel

  Velmi dekuji za upozornění. Jsem modelář-začátečník a chtěl jsem časopis s díly modelu kupovat.Včas jsem se ale dostal na tuto stránku a od svého úmyslu jsem upustil. Koupil jsem si jenom 1.číslo ve kterém je třílistá vrtule s vrtulovým kuželem a pár balsových částí trupu.Myslím si že se první číslo vyplatí,protože už samotná vrtule by přišla v obchodě dráž.pavel k.

 50. aleš

  je to fakt na p..u koupil sem si 1,2,3 dil toho casopisu a chce se mi brecet 3 dil me vysel na 269kc,- kdyz sem tohle ted cetl tak uz to kupovat nebudu

 51. Pepa 57

  Jen krátká připomínka – autorovi – máš v mnohém pravdu, v jednom však NE . – že v době masivního rozmachu elektroletů si někdo troufne laické veřejnosti nabízet model se spalovacím motorem – masivní rozmach ANO, ale spalovák je o něčem jiném . A je naivní a hloupé si namýšlet, že jen elektro je to pravé a zase opačně. To mi dá za pravdu každý normální modelář. A druhá věc – zaprášilo se po prvních číslech ? Proč by ne . kužel a vrtule za 49 .- ? To ani v Honkongu neprodávají. a k jinému článku – o levném dmychadle za 35 USD – není levné je drahé tak jak normál. Levné dmychadlo jsem koupil já – Lipol 3S1100 + 2 x 30A regulátor + 2 x 65mm EDF + nějaké hlouposti za 1100.- nákup samozřejmě v honkongu

 52. PiNa

  Pepa57 – spalovací motor pro úplného začátečníka rozhodně vhodný není, za tím si stojím. Že elektropohon časem spalováky z běžných RC modelů vytlačí, za tím si stojím taky. Ale je to Tvůj názor a je fajn, že jsi se tu o něj podělil. Díky. M.

 53. jirka

  Skvělý článek ale nemusíte zoufat, protože podobný model se zatahovacím podvozkem je na netu k máni také a vyjde bez příslušenství za poloviční cenu

 54. spit

  je to super napad, casopis vyprodanej, vsichni to kupujem! kdy budete rozesilat 4.a 5. cislo?

 55. Jarda

  No vidim ze tu je jedna strana barikady,je to jak v politice jeden hlasa a ostatni kyvou,jeden rekne ne a vsichni kyvou ne a opacne,mimochodem tohle bude vychazet 71 tydnu coz neni urcite jak tu nekeri hlasaji 3 roky,urcite ma zakladatel toho fora pravdu o tom ze model je predrazeny a  jaXe rika penize jsou az na prvnim miste,kazdy nejak ojebava,ale na druhou stranu nechat se ovlivnit nejakym prispevkem z aukra atd,to muzu rict o vsem ze je na kdyz na aukru o to lidi nemaji zajem a nenabizi vic jak libru za naky zbozi,je to jen tupy fakt co nekomu nahral vodu na mlyn,osobne jsem videl zase hodne povedene fotky toho modelu a nebyl naprodej,takze predhodit davu neco co se zrovna hodi nekomu a  tvrdit ja je to spatne je trochu zcestne,kdyby vydavatel delal neco co nefachci urcite by nefungoval tak dlouho jak funguje a kolekce by nemela takovy uspech,jinak ,kazdemu pripada propit a  prohulit 2 litry mesicne jako normalni ,ale kdyz nekdo chce investovat jinak tak ma byt hnet tupa ceska hlava?,kazdy ma sve nadseni a nejaky momentalni cil pro ktery se nadchne at stoji co stoji,kazdy ma na to pravo ,tak proc jim to brat ne,jinak zase treba pro zmenu zkuste cist fora nadsencu,snad se budete divat na vec z nadhledem a ne hned toto odsuzovat,tak zdar

 56. PiNa

  Pro Jardu: Nikomu nic nevnucuji, i to bylo napsané v článku, že každý je svého štěstí strůjcem. Pokud chce někdo na model čekat v nejlepším případě rok a půl, zaplatit za něj 3x víc, než je cena srovnatelného modelu, který je navíc dostupný IHNED, tak je to čistě jeho věc.

  Hlavním smyslem mého článku bylo upozornit lidi na to, že na model si počkají, že za něj zaplatí zbytečně hodně peněz, a že to model není vhodný pro začátečníka, protože v TV to bylo podáno přesně opačně (klamavá reklama?).

  To je všechno, netřeba za tím hledat nic víc.

 57. Jarda

  njn,model je skutecne na splatky a jak je neco na splatky tak se to preplati,skutecne zrucna lama to postavi ale urcite ztim greenhorn nepoleti jak s hazedlem ,neni to pro \zacatecnika,idealni volba je si koupit nejaky hornoplosnik mezi tim a  naucit se zaklady a roztriskat nejaky ero za 1500, volba koupe rc soupravy nakeho 4-6 kanalu uz na trening a yaroven na spita,jinak model urcite neni spatny,modely v roysypu jsou urco ceneny jinak nez nejaky polystyrenovy vylisek, co dnes nevyrabi vietkong? z RC setu a draku 90%,tak zdar :-)

 58. Alex

  Já si myslím že tento komentář je zbytečný i celá tahle stranka.Spitfire je úplně normalní letecký model za pár tisíc a kdo píše že je za desetitisíce tak je to úplná blbost.Tak se zkuste podívat na tvůrce co to vymysleli.Spitfire dosáhne stejnou cenu kdyby jsme si koupili ho v celku.PROSTE RIKAM ZBYTECNE!!!(ZRAR)

 59. Alex

  Tak mi reknete jak vite ze to bude stat tolik penez?Hele ja chapu ze si delate svy,ja taky a taky si myslím svy,ale proc by davali do casopisu díle ktere dosahnou ceny 13 tisíc????BLBOST(ZDAR)

 60. PiNa

  Alexi, stačí selské počty a přečíst si na webu distributora, že jednotlivé části na stavbu modelu budou přílohou 71 (v reálu snad 73) čísel časopisu. Při ceně minimálně 200Kč za číslo je výsledek zcela jasný – minimálně 14 tisíc korun. Pokud jej koupíš v celku defakto „hotový“, zaplatíš polovinu. To jsou fakta, žádné blbosti, nebo sdnad výmysly.

 61. TOMAS

  Tak vám moc děkuji už mám 7 čisel cca za litr chtěl jsem něco dokazat a postavit ho a tedˇ nevim poradte (PiNa)dik moc

 62. PiNa

  Pro TOMASe, samozřejmě můžeš pokračovat a stavět dál, ale já bych na Tvém místě oželel raději 1000Kč a další čísla už nekupval. Stále lepší „zahučet“ litr než 13 litrů. Ale konečné rozhodnutí je jenom na Tobě.

 63. Jarin

  Tomasi,je to ciste tva vec ci to postavis ,neni to zrovna mala investice ale je rozlozena tak zas tak neboli,tady si ovlivnen odpurci,asi bys mnel zajit na opacne forum,tech kterym cena nevadi,jsou ochotni investovat a STAVET model,jinak jestli chces hned jen litat tak si kup rovnou polotovar,nekteri tady mluvi jen o litani ale neberou v uvahu ze jsou lidi co chcou stavet a ne jen pouzivat,byt modelar a nebo spotrebni uzivatel jsou dve veci,nekdo by se na to mohl vys.. ale nekdo to proste chce stavet,ja chci postavit tak stavim a je mi jedno tech penez a zadruhy ,mam to z polska a tam mne to vyjde na 10k :-) tak zdar

 64. HEHE

  HEHE MASLA JA HO ODEBIRAM..A NEVADI MI CENA MAM NA TO NEJSEM TROSKA JAK VY CO RENCATE O KAŽDOU KORUNU..A NAVIC I KDYŽ BUDE MODEL ŠPATNY TAK CO KOUPIM SI NOVY PĚNĚZ JE VŠUDE DOST JEN VĚDĚT JAK NA NĚ..ASI TAK..

 65. TOMAS

  Diky JARINE tohle je nejspiš ten spravny duvod proc ho stavět.Ale nemuzu sehnat 5 taže zatim stojim presto dekuju Tomaš

 66. jasan

  pokud chce někdo stavět může koupit jen plánky, nebo modely které jsou hodně rozpracovány.když chce hned někdo lítat tak má také možnost.proto se mi možnost postupného dokupování drahého a ne moc dobře dílensky zpracovaného modelu jeví jako nejhorší možná.a pro Tomaše,když zajdeš do nejbližší modelářské prodejny vždycky se najde modelář kterej ti pomůže a poradí.se mnou to tak bylo a do dneška si chodím pro rady.poznáš nové lidi a naučíš se toho asi víc než v tomto časopise.ahoj

 67. Fasa

  Ahoj. Rozhodne tady ma kazdy nejaky kus pravdy. Jen Vam reknu tohle: proste muj osmilety syn mel prani si to postavit. Treba to dopadne spatne, cena je opravdu vysoka (nektera cisla blya i treba za 270 Kc), nicmene – kupujeme a stavime spolu. Synek pomaha, vidi jak se to dela, stavi, vidi, jak to roste a ma z toho velkou radost a doslova tim zije. Takze – my stavime a chceme dostavet do konce (no prece nemuzu davat synovi takovy priklad, ze ve ctvrtine prace se na to vykasleme). Dam Vam potom vedet, jak to cele dopadlo :) Preji hezky den.

 68. Vaasek

  Jsem hloupej a kupoval jsem si to a nemám na zaplacení složenek. A mám to doma rozestavěný.

 69. venca

  jeste mi neprisla 14ka… uz jste to rozesilali? a kolik stoji motor? diky za odpoved ps: jste dobry

 70. Petr

  Trochu tomu rozumím, modelařím již od r.1957, Rc modely jsem provozoval ještě s elektronkami, pro začátečníky je toto úplný nesmysl. Kdo chce RC model ať si koupí nějaký plasťák, nejlépe z EPP asi elektrovětroň nebo malý hornoplošník. Mám 4 vnoučata vím o čem je tato akce – využívání lidské důvěřivosti, česky podvod.

 71. Stefan

  Zdravim.
  Přesně, jak uvedli Pepa57, Jarda a Jarin, názory jsou zde opravdu zajímavé, z obou stran barikády. Ovšem mínění,že každý kdo koupil, je tupá česká hlava, zaslouží pár facek. Nevím do jaké míry má autor zkušenosti s vydavatelem, dosilatelem a dalšími kolekcemi od této firmy. Sám jsem si kdysi (cca. 3 roky nazpět) od této firmy pořídil model Subaru Impreza WRC. Zde jsem měl zprvu trochu obavy, jak ona kolekce dopadne. Ovšem na konci, když už model jezdil jak se sluší a patří, v zásobě mnoho „tunningových“ dílů, ze mě obava spadla. Mimo jiné se stalo i to, že mi přišel jeden díl trochu pozměněn (tunningová kola – silniční pneumatika má mít jiný ráfek než pneu na šotolinu – silniční pneu přišla, ale se „šotolinovým“ ráfkem), bez problémů a s omluvou mi byl zaslán správný díl, takže absolutní vstřícnost a ochota.
  Tedy si každý přeberte, jak chcete, ale nesolidnosti firmy DeAgostini bych se neobával…
  Zdravím a pozdravuji a RC zdar.

 72. Pavlos

  No, auto a letadlo, v tom je trochu rozdíl. S autem jedeš a jedeš a jedeš. Ale s letadle musíš vzlétnou a udržet ho ve vzduchu. A o to jde.
  Možná pro neznalého je to dobrá pomoc co se týče stavby, ale soudnej člověk si to spočítá a zjistí, že se to finančně nevyplatí. Ani časově. Jsou mnohem levnější a rychlejší způsoby jak začít.

 73. lubo

  Ahoj modelaári aj nemodelári. Naozaj dík za tento článok. Dnes je táto reklama u nás v telke. Tieš som rozmíšlal to kupit.Povedal som si ak všetky čísla budu stát ako prvé 1 euro nech ich je 20 je to len 20 euro. Pre zábavu na zimu v pohode od nudy ked sa vetšinou neda lietat /som modelár / pomali stavat atd. Ale to čo som si prečítal tak to teda nie. Za tie prachy a čas mam doma do vagona činskych volovin ktore budem s usmevom na tvári rozbijat kazdy den. Dakujem modelári aj nemodelári za toto info. Lubo

 74. Tomáš "KOSATKA"

  Mal som v pláne si to kúpiť. Ale uvádzacia cena sa mi aj tak zdala privysoká. A ak by som mal za takú s prepáčením SRAČKU vyhodiť približne 648 €. A to som počítal 9×72. Mám síce iba 12 rokov ale mám pár pekných modelov ktoré majú hodnotu o polovicu nižšiu ako toto.

  Ďakujem, že ste mi otvorili oči !

 75. janek

  diky za varovanie ale uz som stihl kupit prvy diel

 76. patko

  ked si to objednam tak to budem mat lacnejsie

 77. roman

  Priatelia, kupil som si prve cislo s tym ze:
  1. trojlista vrtula je pekna dekoracia na mojom pracovnom stole
  2. da sa krasne pouzit v spitfiru od Astry (Scorpio) s ktorym lietam (stal £80)
  v zivote ma ani ma nenapadlo si kupovat 71 cisiel :)
  zdravim, modelar Roman

 78. patko

  ja si kupim vsetky diely a na konci vsetkich dielov bude motor a ovladac tak zatial nemam skladat lietadlo? mam ho skladat az ked budemm mat 71 dielov? a dali bi ste mi stranku gde sa objednavaju casopisy spitfire

 79. Rado

  Tiež som neodolal a kúpil som si 1. diel.A prečítal som si všetko-aj malým písmom-aj ich stránku.Vychádza to cca 650€ (19500 Sk)bez motora a RC+ 1,5 roka čakania. Trochu dosť.Stačí si otvoriť napr.http://www.rcm-pelikan.cz/….

 80. Peto

  Tiez som si kupil prve cislo. Po rozbaleni som si precital vsetko co bolo pribalene a vydavatel tam prilozil aj letak ze spominane lietadlo nieje hracka!!!!!!! Je urcene pre modelarov starsich ako 16 rokov. No ta cena je trochu prehnana ale povedzme si otvorene v dnesnej dobe kto kupi decku hracku za cca 160Eur co som pozeral na nete. Nechcem tu nikoho obvinovat a ani chvalit ale nech sa kazdy rozhodne sam ci si to kupi alebo nie.

 81. tino

  ja sem kupil vsech 71 dilu od distributora taze mam vsech 71 dilu
  a nevim kde mam kupit motor a ovladac a kolko to bude atat ???

 82. patko

  da sa objednat tuna casopis spitfire?(pina)

 83. PiNa

  Patko: Nedá. S firmou, která časopis vydává nemám já ani moje stránky nic společného. Pouze jsem svým článkem upozornil na to, že Spitfire z časopisu rozhodně není tak super, jak se nám reklama snažila namluvit.

 84. Jozef

  Tiez som si kupil 1. diel (to bolo zaroven posledne cislo ktore som si kupil). Kontaktoval som aj SR distributora ohladom objednavania, zliav a pod. Zial ho dokonca ani nevedia dorucit na moju adresu a to byvam priamo v Kosiciach a stanok v ktorom som kupil zmienene 1. cislo je „coby kamenom dohodil“. Davat teda tyzdenne 10.50 EUR v stanku je dost mimo.
  Na jednej strane je to nesmierne predrazene. Na druhej strane stavebicu Spitfire v rozsype som nikde nenasiel (niekolko dni hladania na forach a webshopoch). A myslim ze aj ludia v Deagostini to velmi dobre vedia a preto si mozu nasadit cenu aka sa im paci…
  Ak si chce niekto postavit „Warbirda“ z rozsypu, jedine co som nasiel je Mustang P-51 od SIG-u. Njdete aj na rcm pelikan. Cena je smiesna a kvalita vysoka/overena.

 85. Marcik

  Cawte teraz na SR frcíí reklama na toho spitfire aj som myslel ze to bude realne a tak som nieco chcel zistit na nete ale som zistil ze to je podvrh tak ludia nekupovat !!!

 86. patko

  a preco to neni super lebo to je zli lietadlo (pina)?

 87. patko

  ale je to na ovladanie litadlo a dostanem na konci vsetkych dielov motor? (pina)

 88. anonym

  ty predajcovia toho casopisu musia mat z teba ,,radost“ ked si to takto kazdemu odhalel :D

 89. PiNa

  patko: Přečti si všechny komentáře pod tímhle článkem a udělej si názor. Letadlo to je, možná i lítá, ale rozhodně není tak super, jak se ti snaží reklama v televizi namluvit. A motor a vysílač si budeš moct na konci od prodejce časopisu koupit, ale určitě budou stát mnohem víc, než kdyby sis je koupil v modelářské prodejně.

 90. patko

  ale je to velke litadlo a tuna na sevete v tomcanoch je na to draha

 91. Ďusi

  patko, to, že na severe je na to lietadlo dráha neznamená, že to lietadlo bude lietať. To závisí jednak od schopností pilota (začiatočník nie je pilot, začiatočník nelieta, začiatočník je rád, že model udrží vo vzduchu a že po návrate na zem je lietadlo celé, pristávať sa naučí až pozdejšie – viem, sám som bol pred pár rokmi začiatočník), jednak na kvalite modelu. A začiatočníkovi nepatrí do ruky dolnoplošná stíhačka, a už vôbec nie spaľovací motor. Viac o tom píšem v článku o začiatočníkoch na svojom webe.

  Kto so ale myslí, že vie viac, ako my starší máme skúseností, tak prosím, môže skúšať začínať na stíhačke a kľudne môže na ňu čakať dlhé mesiace…
  Kto so myslí, že cesta je cieľ a má chuť tráviť čas pomalou stavbou a dlhým čakaním na ďalšie časti stavebnice, prosím. Ja len, že to ide rýchlejšie a lacnejšie bez straty kvetinky. Môžno skôr naopak, s pár kvetinkami navyše ;)

 92. patko

  Ďusi ale moj oco neni zaciatocnik a on ma to nauci.

 93. filip

  diky moc za tento blog,akurat jsem koukal na tu reklamu a vyzeralo to ako lakava ponuka ale kdyz jsem zistil ze je to tak vela az 71 cisel casopisu,tak som si povedal ze ne, pretoze istota je mala.

 94. FiatLux

  prave som si kupil druhe cislo, prve som ani nestihol rozbalit :-) tak som si povedal ze aspon v praci ked sa mi nechce spat si o tom precitam nieco na nete. fakt som nevedel ze ide o obycajny marketing. vdaka vsetkym, ktorí ste sa vyjadrili a dali moznost podelit sa o svoje skusenosti. usetrili ste mi mnozstvo nervov a penazi. ostatnym prijemny let

 95. Jozef od Trnavy

  Som jeden z tých čo sa dal oklamať.No stálo ma to len pár €.
  Hneď večer som si to preštudoval a prečítal príspevky.
  Ďakujem za článok aj za príspevky. V budúcnosti aj pri serióznej reklame budem opatrný.
  Tak to vyzerá,že tunelári su aj v modelárskej brandži.
  Ak sa dáme oklamať,takasi tak nám treba.

 96. Libi

  Ako nádejný pilot tejto stavebnice by som Vám chcel samozrejme za všetky tieto príspevky poďakovať. Rozhodol som sa však na vzdory väčšiny tu prispievajúcich, že sa do toho pustím.
  Chcel by som teda aj pre ostatných, ak to PiNovi nebude vadiť, uviesť „reklamu“ na svoj blog liborko.blogspot.com kde budem každý týždeň uverejňovať príspevky s mojim postupom v stavbe.
  Ak teda máte záujem, kľudne sa poďte pozrieť a podporiť ma. ;-)

 97. palo

  ten vydavatel je ale riadny kkt
  som modelar a za tolik co sem to ratal si muhu kupit lepsi ledadlo

 98. patko

  (pina) ja si tie casti nejdem kupovat lebo 3cast stojy 9.90€

 99. roman_vizy

  No jasne 71 casti 71 casti je balzove drevo a posledne motor je 35 cisel s casopisom a nejake 4 cisla z elektrotechnikou takze co potom ondite ja spitfire kupuju je to dobre us jedem kupovat 4 cislo

 100. patko

  (pre vsetkich)mohli bi ste mi dat weuweb stranku na lietadla tam si kupim skladacku a poskladam ale mohli bi ste mi niegdo predat skladacku.by ste sli do opchodu odfotili a ked ja poviem ci je pekna tak by ste ju kupili mne poslali postov vy zaplatite mne to pride dam za to peniaze a oni mi to daju dakujem:patko

 101. Lukáš

  velmi dakujem za tento clanok.Sice ked som si chcel kupit 2 diel tak som sa z hrôzi ze stoji 150sk skoro pod zem prepadol.Môj kamarat sa dal na to nalakat ale ked mu ukazem toto forum tak si to urcite prestane kupovat.

 102. Stívo

  aj ja som si kúpil prvé 3 čísla a zatiaľ v každom čísle som mal polámané časti. žeby som len ja bol taký smoliar? Teraz fakt neviem, či sa mám na to vy.. !

 103. Warhawk

  Pina – Martine, koukám, že si píchnul do vosího hnízda a díky, že ses rozhodl udělat aspoň trochu osvětu. Pročetl jsem si místní komentáře a nestačím kroutit hlavou ikdyž jsem přesvědčen že takový buran „HEHE“ neodstartuje (naštěstí) nikdy.

  Slušní a rozumní lidé si našli v tvých řádcích pointu (např. dvě nebo tři maminky v komentářích… ) a ti ostatní co si nechtějí nechat poradit od znalejších a zkušenějších – ti si zklamání zaslouží a dobře jim tak. Úspěšnost hádám v jednotkách promile :-)

  Mě jen zaráží, jak si někdo může myslet, že zakoupením pochybného časopisu s nechvalnou reputací ze zahraničí se z něj stane pravý modelář a že dožene to co se prcci učí v modelářských kroužcích odmalička ….

  btw: Pamatuješ mánii s foťáky Canomatic ? :-D Lidi taky pořizovali levně a né jeden, ale dva, tři pro švagra, babce, vnučka bude promovat…. :-))))

 104. Pavel

  Pravda pravdoucí, koupil jsem si kdysi první dvě čísla, reklama mne nalákala, ale po sečtení ceny celého letadla jsem se začal poohlížet po něčem jiném.Nabídka na trhu i bazarech předčila mé očekávání výběrem, cenami (krásné rozsypy také!!!) a v podstatě jsem mohl začít létat či modelařit. Podotýkám že se modelařinou zabývám 20 let ovšem ne RC. Koupil jsem model v rozsypu, elekrosoučásti, spalovací motor, ale chtěl jsem zkusit jak to jde s létáním…..začněte opravdu něčím odolným, jednoduchým a uvidíte. Po jedné letní sezoně snad přejdu na letadlo s klapkami. Stíhačka….můj sen… tak SNAD za dva, tři roky. Přeji mnoho zdaru a nenechte si to pro sebe jak budete nas…í.

 105. Celestyn

  No pokud si tu stavebnici poridi nekdo, kdo nikdy s RC modelem neletal, bude to na zaver dost draha rana. Ten kdo uz ma s RC modely nejake zkusenosti se snad ani nenecha na 3 letou stavbu nalakat.

 106. Libor

  To sou keci oničem.Kdo chce tak kupuje a staví kdo nechce atˇ nestaví. Ja kupuju a stavím.Sem modelář a promne je nejlepší odměna odlepit od zemne mašinu kterou sem postavil.Prodávaj levnější a hotoví ale když chcete aby to za něco stálo tak to taky něco stojí.Ta stavebnice není špatná po menších upravách to je slušný!

 107. PiNa

  Libore, s tím vším, co jsi si napsal se dá celkem souhlasit. A myslim, ze spousta lidi to tu vnima stejne. Hlavni problem je v tom, ze ta stavebnice je a) predrazena, b) neni pro vsechny (i kdyz se raklama snazi nabudit pravy opak), c) je to jenom stroj na peníze pro vydavatele. Stavebnic v rozsypu sezenes celou radu za zlomek ceny, kterou zaplatis za tuhle „stavebnici“. Navic nebudes muset cekat atd. Ale kdo chce, at kupuje. Kazdy mame moznost volby a rozhodnuti je jenom na nas.

 108. Neeo

  nazdarek
  no ak by som o tom vedel ze to je taky oj.. tak by som to nekupoval ja uz som zakupil prvich 13 cisel a po tich prispevkach co su na webe tak sa na to vyseru a racej si kupim neco z modelarskeho obchodu a urcite lacnejsi…

 109. Jirka

  taky sem premyslel o odebyrani casopisu ,ale kdys sem si to spocital tak me presla chut. Nyni sem si radeji poridil osvedceneho Sonica kompletne osazenoho servy i soupravou optical 6 za polovicku :D

 110. boris

  Ale náhodou ja som si to zacal kupovať mam už 17 čísel a som stým veľmy spokojný a vôbec mi nevadí to že budem na to musiet cat 2 roky a este že do toho treba dokupiť ovladač motor…mam na to peniaze tak mi to nevadi a mam este ktomu aj zalubu lebo už mám 3lietadla z toho jeden vetron a ak sa mi toto podary postavit tak ich budem mať 5…..a je mi uplne jedno kto si co hovory

 111. boris

  a este bi som chcel dodat ze ked si to kupujeme po castiach tak je to lepsie lebo to mas ako kebi na splatky a este si to upravis podla seba

 112. pavel

  Takže….kdo má rozum, přišel na to že nekupuje, pro ty takzvaně „bohaté“ dobře tak. Podporovat však zlodějinu………..?

 113. xander5

  nechcete niekto kupit od prvej casti do 12 poskladani model spitfirea a od 13 po 20 casopis? moj email je zajac5552@azet.sk a moj mobil je 0902635447

 114. xander5

  dostal som take inaksie lietadlo tak uz mi je toto nanic preto by som ho chcel predat

 115. kristinamatejcikova

  Boris napíš mi ak stavaš spitfire

 116. kristinamatejcikova

  odkúpim časopis-SPITFIRE -RADIOCONTROL čísla od 23-71 na email:kristinamatejcikova@azet.sk

 117. xander5

  vazne nemate nikto zaujem poslem aj fotky na cene sa mozne dohodnut chcem sa toho rychlo zbavit

 118. xander5

  byvam v nitre budete si pre to prist osobne alebo poslem postou

 119. boris

  kristinamatejcikova-ako to mislis ze to stavam….no tak podla casopisu a trochu mi stym niekody pomoze aj ocino.

 120. Raiko-Al

  Ak sa tu niekto venuje RC chcel by som sa opýtať, že:

  či tie serva z toho časopisu (aj ja skladám)tj. Hitec HS 322 HD sú kompatibilné s hocijakým prijímačom myslím výrobcu a aj s frekvenciou 35, 40 alebo 2,4G,a čo to znamená digitál – analog pre nás skladačov, lebo tá RC čo je k tomu vyzerá celkom úplne o ničom 4x kanálová (som zvedavý za koľko ju ponúknu).

  Chcel by som sa aj ďalej veniovať tomuto koníčku a preto by som si chcel RC súpravu kúpiť nejkú inú na začiatok aspoň 5-6 kanalovú nie drahú.

  Inak už som začal rátať všetky náklady na ačiatok a oči sa mi pretáčjú:
  start box, tankovanie, žhavenie, baterky, palivo, RC, nabíjanie, štartovanie, uf.

  Aspoň že na to je čas kým to človek poskladá tak aj tie veci pomali nakúpi.

  Aj ja úplne začínam, skladal som modeli ako decko vetrone a lietal som upútance, pričom podla mňa modelárčina je brúsenie vypilovanie, lepenie a špekulovanie ako, a nie ako sa ter predáva hotový model 3,5h a lietaš.

 121. Raiko-Al

  A ešte som zabudol PC trenažer, nakoľko po zhliadnutí nehôd na tube si už nemyslým, že je to jednoduché nakoľko som si uvedomil, že poloha v pravo a ľavo sa mení podľa toho ako lietadlo letí odo mňa ku mne, zpravá alebo zľava. Email Raiko-Al@azet.sk

 122. mario

  ahoj.chcem sa spytat modelarov v čechach že pri akom čisle časopisu spitfire su a ako im sedia tie dieli pri skladani modelu.ja som pri 26 a som spokojny smaterialom aj zdielcami zatial všetko pasuje a upravi som nemusel velke robit.

 123. boris

  mario no ja som tiez velmi spokojny dnes som si kupis 34cast a tiez mi vsetko pasuje neviem preco kadzdy na to sprepacenim hubuje a hovori ze si budeme musiet sami ktomu kupit motor aj ovladac ale zase to oni v poslednej casti dajui ze ci si to chceme objednat a te motor aj ovladac + co ukazuje smer vetra len za 30€

 124. Pitt

  zdravim všechny!Náhodou jsem našel vaší listárnu a musím jen potvrdit všechno negativní co se ospitfiru píše,co se týká ceny a td.Já jsem si podle těch jejich nákresů letadla udělal svů vlastní plan a mám už letadlo skoro hotové.Ten drak který oni nabízí za těch 13 klacků jsem z materialu koupeném v rc obchodě utratil tak 1800,to je tada rozdíl,mám tam už i motor 8,5 ccm ASP?ta 6,5 co tam nabízí se mi zdá na 2,5 kg těžký model slabý.Už jsem tam do té jejich dizkuse psal,abych všechny varoval,ale jak tam někdo psal,že co smrdí pravdou okamžitě vymažou,aby se to nikdo nedozvěděl.Vážně jsou to blázni.co do toho šly.Zdravím všechny modeláře,letu zdar a ad se vam v tom skvělém koníčku co děláme daří!

 125. boris

  no tak dobre tych 1800 korun tak ale ked si k tomu pripocitas ten motor ovladac…atd tak ta to vinde to iste

 126. michal

  zdravim robim v jednom stanku a predavam tento časopis, jedna pani si ho odkladala a teraz vymysla že to uzrejme nebude chcieť, je to dosť dielov a tak reku že či sa nenajde niekto kto by mal o to zaujem??? je to cca 10 dielov, viac na mail: Ultras85@azet.sk

 127. Denis Fischer

  ja to také sbíral a už dělám modelařinu 5 let a když sem začal to sbírat tak sem věděl do čeho du hned mi bylo jasný že to příde na pěkný prachy k letadlu sem dostal akorat serva která byla v ceně s letadlem dnes lítam akrobacii a sem s ním velmi spokojen motor sem sehnal za velmi dobrou cenu vysílač už sem mněl 4 kanal jak sem zmínil serva u toho byly to sem byl rad letadlo sem dělal 1 měsic tak mi neříkejte že šance na vzletnutí je nulová dnes s ním letam normalně a jak sem zmínil sem sním velmi spokojen a to že už se modelařině věnuju dost dlouho toto letadlo není pro amatery :-(

 128. Tipo

  Zdravím, chci se Vás zeptat. Mám možnost koupit toto letadlo od známého. Asi za 4000 – 5000. Jsem ještě takový pokročilí začátečník, který mmá nad sebou zkušený dohled. Plánoval sem předělat letadlo na elektro. Myslíte, že si jej od něj mám koupit? …. Díky

 129. PiNa

  Tipo: Myslim, ze nejlepe udelas, kdyz si toto letadlo nekoupis a svych cca 5000,- Kč investujes do normalniho modelu, kterych jsou k dispozici desitky a navic se u nich s elektro pohonem pocita jiz pri vyrobe.

 130. Dano

  Tiež úspešne pokračujem v stavbe. Podľa dátumu som na 63. čísle.
  Akurát fóliu som ešte nenažehloval. Trochu sa toho obávam. Ešte som to nerobil…
  Zaoblil som spodnú časť trupu a vytvoril som si vlastné zaoblenie medzi krídlom a trupom. Viac sa to podobá originálu… Všetkým prajem veselé vianoce a štastný nový rok… dano_b@azet.sk

 131. MRecco

  Tenhle model mám komplet sestavenej.Překvapivě sem s ním hodně spokojen i když sem musel částečně upravit kryt motoru.Létání opravdu není tak jednoduché jak se píše na webu ale pokud máme zkušenosti s řízením 4ch letadel je to opravdu jednoduché.A nakonec bych si dovolil poznamet že vzlétnout s ním je téměř nulové….je to nesmysl a autor tohoto článku s tím asi neletál.

 132. Celestyn

  Tož spokojení piloti, pošlete odkazy na nějaké letové fotky. Nebo ještě nevyšla všechna čísla?

 133. pavel

  Takže dospitfirováno, ti kteří jste přišli o peníze a zbytečně investovali svoji práci vraťte se na začátek těchto příspěvků. komu není rady……

 134. Konan

  Já letadlo stavím ,ale taky si myslím že cena je přehnaná.

 135. Filip

  Můžu se zeptat jestli ten SPITFIRE je ještě k sehnání?

 136. Malcon

  takže pro všechny kteří pochibují http://www.youtube.com/watch?v=ZQjYJeIjGm8&feature=related vidíte že tento model létá,je to ze stejného časopisu od DeAgostini takže autor článku očividně neměl tu snahu hledat letecké videa,ano cena je přehnaná,to souhlasím ale nulová šance a to že model není letu schopný je blbost.

 137. ArmCore

  Dobry :))))
  Mne chybi poslednich 7 cisel a nevim jak je ziskat. Poradte nekdo DIKKK

 138. Josef

  pokud někdo toužíte po tomoto letadle,tak není i dnes sehnat:o),nejprve mě pobavil tento článek a díky za něj,můj otec si to taky nedal vymluvit a kupoval kupoval až do 21 čísla,poté bohužel zemřel,né díky letadlu :o)nýbrž ke své nemoci :o(,pokud někdo chce nechám za cenu poštovného vše co koupil,mě je to k ničemu a vyhodit to nějak nedokážu,tričko si nechám:o),a kdo chce komplet tak jsem narazil na inzerci,též mě pobavilo:o),ale kdo chce má možnost:http://inzerce.modelbazar.cz/inzerat/Supermarine-Spitfire/417352/

 139. Kubsa

  Ahoj ,mel bych docela zajem o to nabizis,je v tom plastovej kryt motoru.Vlastim toto letadlo ale mam motor namontovan valcem nahoru a chtel bych to predelat dolu.Takze mi jde hlavne o ten kryt.Ale jinak letadlo ma super letove vlastnosti a i perfektni vzhled.Jen ta cena.Ale ja ho koupil komplet krom motoru za 2000 Kc taktze super.Diky za odpoved.

 140. Josef

  ahoj Kubsa,bohužel sem moc nechodím,a již jsem sehnal toto éro komplet za 6000kč,tak si díly ponechám určo se budou hodit a kryt nebyl sorry Josef

 141. modelař z ceska

  No jen tak stim letat to neni jednoduche a ten blbeček co to psal je tupec protoze kdyz jsi modelař tak snad mas motorky serva atd navic zato utratis vic jak 5000kc a ja jsem z čsm takze ja to mam levnejsi (čsm- česky svaz modelařu) :-p

 142. Thomas

  Ahoj , náhodou jsem se dostal k tomuto modelu . A hodlám to komplet postavit, někdo nějaké rady a postřehy . Dekuji

 143. PiNa

  Thomas: Pořiď si normální model a na tenhle raději zapomeň. V konečném důsledku si ušetříš starosti i peníze.

 144. Daniel

  Já sem náhodou dnes došel na tento článek. :D už je to řádka let a všechny ty čisla mi přišli domů. Měl jsem to uschované ve skříni, že se na to jednou dostanu. No popravdě. teď z toho nemám radost. Myslíte, že má cenu se do toho pouštět ?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *