Konečně pochopitelné vysvětlení hypoteční krize

Publikováno 2. 2. 2008 v rubrice Ze života

Dva britští komikové, „The Long Johns“, si vzali na mušku současnou krizi na finančních trzích a ve své geniální parodii srozumitelně vysvětlují, jak vznikla tato krize, proč se ceny akcií pohybují tak rychle nahoru a dolů a co je to morální hazard. Videa jsou s českými titulky a rozhodně stojí za shlédnutí.

Tržní sentiment a hypoteční krize vesele

https://www.youtube.com/watch?v=YbD-omir4c0
Morální hazard a run na Northern Rock
https://www.youtube.com/watch?v=jUrC5yd7_F0

Signature
Související články:
The Long Johns a válka v Iráku

Přečteno 18 krát
Autor příspěvku: Martin Pilný

Nikonu věrný fotograf, co fotí především letadla a RC modely. "Modelář", který nestaví a už skoro ani nelítá. Milovník kvalitního zvuku, který poslouchá výhradně na sluchátka a pisálek, co od roku 2007 píše na na svůj blog www.PiNa.cz.

9 komentářů u „Konečně pochopitelné vysvětlení hypoteční krize

 1. Izak

  To nema chybu …. bohuzel to tak funguje ;-(
  neb vsichni tihle VS odbornici zkoumaji mat. modely, ktere nikdy nefungovaly a nefunguji, tak prizpusobuji virtualni realitu ;-)
  nejvetsi sranda je, ze kdyz prijde nekdo jiny, vymysli neco jineho, tak se vse zmeni, vse funguje uplne jinak, ale funguje ;-) …. protoze si zase neco vymyslel a nejvetsi sranda je ta, ze kratkodobe na tom i vydela, protoze udela ekonomicky tak se kterym nikdo nepocita a tak obejde Ekonomicky MATRIX ;-)

 2. PiNa

  @Izak Kamarád, který se pohybuje ve finančních kruzích, mi po shlédnutí těchto videí řekl: „toto není dokonalá parodie, ale smutná pravda“. A vnímám to hodně podobně.

 3. popleta

  Tak tato videa jsou stará, čili rozhodně nereagují na dnešní krizi, nicméně je to trefné.

 4. Marty84

  Jsou stara. se mrkni na datum clanku 2.2.2008 ale i dneska jsou aktualni.

 5. wert

  no nevim ,jestl ijste si vsimli, ale ta krize trva uz od podzimu minuleho roku, akorat jso uobdobi, kdy je to torchu leps ia pa kzas horsi, takze ta videa rozhodne nejsou stara

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *