i-SOBOT robotem roku 2008

Zveřejněno 23. 12. 2008 v rubrice Zajímavosti

i-SOBOTSice se nejedná o klasický model na dálkové ovládání, o kterých zde celkem pravidelně píšu, ale ve své podstatě je to také model – model robota na dálkové ovládání. A není to model ledajaký, je to model robota roku 2008. Jmenuje se i-SOBOT, stojí 300USD a umí toho opravdu hodně.

Omnibot 17u i-SOBOT, jehož autorem je Takara Tomy, a který je v Guinessově knize rekordů zapsaný jako nejmenší hromadně vyráběný robot svého druhu, byl 18. prosince v Japonsku vyhlášený robotem roku. Ocenění „Robot roku“ se v Japonsku uděluje každoročně a zavedlo jej Ministerstvo ekonomie, obchodu a průmyslu v roce 2006 s cílem oživit vývoj a komerční využití robotů v mnoha průmyslových odvětvích.

i-SOBOT

Soutěžní komise udělila letošní hlavní cenu robotu i-SOBOT především pro jeho vyspělou technologii, vysokou zábavní hodnotu a rozumnou prodejní cenu, která se pohybuje okolo 300USD. i-SOBOT na výšku měří 16,5cm, váží 350g a je vybavený sedmnácti servomotory včetně sady gyroskopických čidel pro udržení rovnováhy. Ovládat jej lze prostřednictvím dálkového ovládání, nebo jednoduchými hlasovými povely. Na čtyři AAA baterie vydrží v provozu přibližně hodinu.

Jak uvidíte na přiloženém videu, tento plně programovatelný robot umí chodit, hrát na kytaru, balancovat na jedné noze, tancovat a vykonávat dalších 200 pohybů. Bílo-modrá verze je určena pro japonský trh, černo-šedivá pro USA a Evropu. Seznam distributorů je k dispozici na oficiálních stránkách i-SOBOT Robot.

Signature

Přečteno 14 krát
Ke sdílení příspěvku použijte, prosím, ikony níže.
Autor příspěvku: Martin Pilný

Nikonista, který fotí letadla a RC modely. "Modelář", který nestaví a už ani nelétá. Milovník kvalitního zvuku a pisálek, co občas píše na svůj blog www.PiNa.cz.

2 Komentáře u „i-SOBOT robotem roku 2008

  1. Daniel

    hmm… kde se to dá koupit? :))))))))

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *