Video: BackFlip Petra Piláta nad letícím letadlem

Publikováno 17. 1. 2012 v rubrice Zajímavosti

Video11.11.2011 se v Mexiku na letišti ve městě Puebla uskutečnil zajímavý počin. Freestylový motocrossový šampion Petr Pilát skočil svůj oblíbený backflip těsně nad prolétávajícím letadlem Edge 540, které pilotoval Kirby Chambliss – dvojnásobný vítěz světové série závodů Red Bull Air Race.

Petr Pilát se narodil 12.3.1991. Momentálně bydlí v Pyšelích se svou rodinou. Motocross jezdí již od 3 let a FMX začal skákat ve svých 12ti letech. Za svůj život si stačil projít několika vážnými zraněními a vypadalo to, že skončí. Ve skutečnosti ho to však nikdy od skákání neodradilo.

V roce 2005 se před vyprodanou Sazka Arenou zapsal do dějin jako nejmladší člověk na světě, který skočil BackFlip. Úpěšný je i díky tomu, že jeho učitelem je legenda českého freestyle motocrossu – Petr Kuchař.

Signature
Související odkazy:
Red Bull AIRPOWER11 – oficiální trailer
Red Bull Air Race – Foto soutěž

Přečteno 5 krát
Autor příspěvku: Martin Pilný

Nikonu věrný fotograf, co fotí především letadla a RC modely. "Modelář", který nestaví a už skoro ani nelítá. Milovník kvalitního zvuku, který poslouchá výhradně na sluchátka a pisálek, co od roku 2007 píše na na svůj blog www.PiNa.cz.

1 Komentář u „Video: BackFlip Petra Piláta nad letícím letadlem

  1. Honza

    To jsou teda blazni, jenom nevim ktery z nich je vetsi.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *