Kindle Paperwhite od Amazonu

Zveřejněno 7. 9. 2012 v rubrice Zajímavosti

https://www.youtube.com/watch?v=cpgHMuUB8nU

Amazon včera kromě nových tabletů představil i čtečku Kindle Paperwhite, která je vybavena dotykovým displejem s vyšším kontrastem a vyšším počtem pixelů včetně patentovaného LED podsvícení, které umožňuje čtenáři číst i za slabého osvětlení případně i v úplné tmě. Výdrž baterie s aktivním podsvětlením se podle Amazonu pohybuje okolo 8 týdnů. Kindle Paperwhite se začne prodávat v USA 1. října za cenu 119 USD pro verzi s Wi-Fi a reklamami. Za 139 USD bude k dispozici Wi-Fi verze bez reklam a za 179 USD za verzi s bezplatným 3G.

Přečteno 14 krát
Ke sdílení příspěvku použijte, prosím, ikony níže.
Autor příspěvku: Martin Pilný

Nikonista, který fotí letadla a RC modely. "Modelář", který nestaví a už ani nelétá. Milovník kvalitního zvuku a pisálek, co občas píše na svůj blog www.PiNa.cz.

5 komentářů u „Kindle Paperwhite od Amazonu

 1. PiNa

  Ještě dovětek: Nedalo mi to, a chtěl jsem na Amazonu jeden kousek Paperwhite objednat. Těsně před uzavřením objednávky mi to vystavilo stopku a nabídli mi ke koupi jenom starší verze Kindle. Vypadá to, že (jako obvykle) budou mít alespoň za začátku Američani přednost.

 2. thr

  Tak oni to zatím nemají ani amíci – i tam je to jen preorder a reálně až říjen, ze zkušeností s předchozí verzí si ale myslím, že by to mohlo být v EU dostupné do vánoc zcela reálně (pokud nenastane nějaký výrobní problémú.

  Jinak za sebe říkám, že to koupím určitě hned jak to půjde, starý Kindle užívám pořád a jednoznačně nejvíc mi vadí ta potřeba externí lampičky, vyřešení tohoto je pro mě zcela zásadní vylepšení…

 3. PiNa

  I u Kindle 3 byla možnost předobjednání, tak jsem předobjednal, dostal předpokládaný termín dodání a potom už jsem jenom čekal. Jenomže teď mě to ani objednávku (předobjednávku) nenechalo dokončit a rovnou mi to oznámilo, že tenhle model si objednat nemůžu, ale že mi samozřejmě nabízejí starší modely, mezi kterými si můžu vybrat.

  Jinak i mě zaujalo to podsvětlení, sice stále Mighty Bright lampička slouží k plné spokojenosti, ale je to bazmek navíc.

  Připomnělo mi to dobu před X lety, kdy jsem měl GameBoy Advance, lampička byla nutností, potom přišel GameBoy Advance SP s „osvíceným“ displejem a bylo vymalováno ;-) Tady to bude nejspíš podobné.

 4. Lukas

  Ctecku predobjednat lze ale pouze na americkou adresu, takze kdyz ji objednas napr. pres sluzbu „Shipito“ tak si ji koupit budes moct…

 5. PiNa

  Lukas: Díky, to já vím, dokonce mne napadlo, že zneužiju kamaráda v LA. Nakonec ale počkám a nechám si to poslat přímo od Amazonu, až to bude možné. Číst na čem mám, takže to tolik nespěchá.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *