Viking 2 F3B – zálet a podvečerní létání

Publikováno 4. 11. 2012 v rubrice RC Videa

VideoPopulárnímu větroni Viking 2 E zde díky Daliborovým „šíleným“ motorizacím, videím a stavebním finesám věnuji celkem hodně prostoru. Až by se mohlo zdát, že Viking 2 E létá dobře pouze s elektromotorem. Není tomu tak. Jiří Sodomka Vikinga 2 vyrábí rovněž ve verzích F3F a F3B, které létají neméně dobře. Ostatně přesvědčit se o tom můžete sami.

https://www.vimeo.com/51160730

Autorem videí a současně majitelem modelu je Felix Kroll z Brém, který na jeho adresu nešetří chválou. „Woaw“ efekt, známe to všichni (smajlík).

https://www.vimeo.com/50558101

I když vím, jak Dalibor z hloubi duše nemá rád letadla bez motoru, při sledování jeho stále intenzivnější slabosti pro létání v termice – viz jeho nejnovější Viking v provedení Light and Strong – bych se vůbec nedivil, kdyby si na stará kolena pořídil i čistokrevného větroně a motor mu zůstal jenom v navijáku (smajlík).

Signature
Seznam článků o větroni Viking na PiNa.cz

Přečteno 51 krát
Autor příspěvku: Martin Pilný

Nikonu věrný fotograf, co fotí především letadla a RC modely. "Modelář", který nestaví a už skoro ani nelítá. Milovník kvalitního zvuku, který poslouchá výhradně na sluchátka a pisálek, co od roku 2007 píše na na svůj blog www.PiNa.cz.

2 Komentáře u „Viking 2 F3B – zálet a podvečerní létání

  1. Dalibor

    Jojo, ale až s nástupcem Vikinga .

  2. Standa

    Až skončí současná doba ledová, tak bude brázdit oblohu i můj krasavec Viking 2E se stejnou barevnou úpravou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *