Neřešitelná hádanka: Hřebík v kusu dřeva

Zveřejněno 9. 7. 2013 v rubrice Zajímavosti

OtazníkPřed svými přáteli se můžete blýsknout velmi jednoduchým, ale o to působivějším „trikem“. Při troše šikovnosti podle přiloženého postupu vyrobíte „záhadný“ dřevěný artefakt, který na první pohled nebude mít žádné smysluplné vysvětlení a zaručeně tak potrápíte jejich mozkové závity.

Hřebík v kusu dřeva

Onen „záhadný“ artefakt je ve skutečnosti kus dřeva se čtyřmi „zuby“, z nichž přes dva vnitřní je protažený hřebík. Otázka zní, jak se tam ten hřebík dostal. Dřevěný hranol i hřebík jsou z jednoho kusu, nebyly řezané ani lepené.

Dříve, než si na přiloženém videu prohlédnete názorný postup, zkuste si chvilku namáhat mozkovnu. U nás doma jsme se při tom docela nasmáli. Nejoriginálnějším řešením bylo zatlučení hřebíku do mladého stromku ;-)

Ve skutečnosti je řešení mnohem jednodušší a jak už to u magie a různých triků bývá, žádná záhada se nakonec nekoná a celý „trik“ má poměrně pragmatické vysvětlení. Škoda…

Signature

Přečteno 335 krát
Ke sdílení příspěvku použijte, prosím, ikony níže.
Autor příspěvku: Martin Pilný

Nikonista, který fotí letadla a RC modely. "Modelář", který nestaví a už ani nelétá. Milovník kvalitního zvuku a pisálek, co občas píše na svůj blog www.PiNa.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *