Letecký den Mladá Boleslav 2022

Zveřejněno 28. 5. 2022 v rubrice Krátké Zprávy

Ve spolupráci s Nadačním fondem letadla Metoda Vlacha připravil po čtyřleté přestávce Aeroklub Mladá Boleslav již 13. mezinárodní leteckou show – Historical Airshow 2022, která se uskuteční v sobotu 18. června 2022 na letišti v Mladé Boleslavi.

K vidění budou historické stroje z Čech, Rakouska, Německa a z Velké Británie; létající exponáty Leteckého muzea Metoděje Vlacha; námořní stíhačka Corsair F4U, P-51 Mustang, Dakota DC-3, Hawker Hurricane, Miles Magister, DH-82 Tiger Moth a mnoho dalších.

Letecky den Mladá Boleslav 2022

Doprovodný program nabídne přehlídku historických aut z muzea Škoda Auto i ze soukromých sbírek. Chybět nebudou ani staré traktory a vojenská technika.

Dění na letištní ploše bude spolu s Robinem Panušem komentovat televizní moderátorka Alena Zárybnická. Letiště bude pro návštěvníky otevřené od 9 hodin a bude tak možné sledovat přílety historických i dalších letadel.

Čtyřhodinová letecká show začíná ve 13 hodin ukázkou letecké akrobacie.

Další informace o letošním leteckém dni v Mladé Boleslavi naleznete na webových stránkách Dobového leteckého dne.

Přečteno 946 krát
Ke sdílení příspěvku použijte, prosím, ikony níže.
Autor příspěvku: Martin Pilný

Nikonista, který fotí letadla a RC modely. "Modelář", který nestaví a už ani nelétá. Milovník kvalitního zvuku a pisálek, co občas píše na svůj blog www.PiNa.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *